14 موکب از گیلان در نجف و کربلا راه اندازی شد

آستارا - ایرنا - معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان گفت: 14 موکب با همکاری این نهاد و ستاد بازسازی عتبات عالیات استان، در شهرهای نجف و کربلای عراق در مسیرهای پیاده روی زائران اربعین حسینی راه اندازی شد.

کد خبر: 83068535 | تاریخ خبر: 24/07/1397 - 23:53

به گزارش خبرنگار ایرنا سرهنگ عباس بایرامی عصر سه شنبه در بازدید از موکب های زائران خارجی اربعین در پایانه مرزی و محوطه امام زادگان آستارا افزود: یک موکب دیگر در مرز مهران و 2 موکب در شهرستان آستارا با امکان اسکان و پذیرایی در خدمت زائران خارجی است.
وی بیان کرد: سپاه برای خدمت به زائران خارجی آماده است و اجرای بخشی از برنامه های فرهنگی، پخت غذای گرم و تقویت امکانات بهداشت و درمان با تامین پزشک و دارو در موکب ها بر عهده سپاه ناحیه آستاراست.
وی ادامه داد: خانواده‌ها در عراق با امکانات خود در خیابان ها از زائران حسینی پذیرایی می کنند و باید جهت خدمت به زائران در مساجد و اماکن دیگر فرهنگ سازی شود.
بایرامی گفت: اربعین حسینی به عامل انسجام مسلمانان تبدیل شده است و باید از این ظرفیت به نحو شایسته استفاده کرد.
او اظهار کرد: در سال گذشته حدود 22 هزار زائر گیلانی در همایش پیاده روی اربعین شرکت کرده و 9 هزار زائر خارجی با گذر از مرز آستارا به آنان پیوسته بودند.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در شمال غربی استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان، سومین مرز پرتردد کشور است و سالانه نزدیک به 800 هزار مسافر داخلی و خارجی از مرز آن تردد می کنند.
7105 / 7124/2007

انتهای پیام /*