سخنگوی سازمان تیم های ملی دو و میدانی؛

شرایط ملی پوشان در رقابت های مرحله دوم هم رضایت بخش نبود

تهران- ایرنا- «تیمور غیاثی» سخنگوی سازمان تیم های ملی دو و میدانی گفت: رکوردهای ملی پوشان دو و میدانی که در رقابت های مرحله دوم قهرمانی باشگاه های کشور شرکت داشتند، رضایت بخش نبود و آنان باید بیش از این تلاش کنند.

کد خبر: 83067008 | تاریخ خبر: 23/07/1397 - 18:6

تیمور غیاثی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایرنا با اشاره به تغییر زمان برگزاری رقابت های دو و میدانی قهرمانی آسیا به اردیبهشت ماه سال آینده افزود: زمان کمی تا برگزاری رقابت های قهرمانی آسیا داریم و چنانچه وضع به همین منوال پیش برود کار برای ملی پوشان فعلی سخت خواهد شد.
وی افزود: با تغییر زمان مسابقات قهرمانی آسیا به ناچار زمان رقابت های باشگاهی کشور ما نیز تغییر پیدا کرده و مرحله پایانی آن آخر مهرماه برگزار می شود تا ورزشکاران فرصت کافی برای آماده سازی برای شرکت در رقابت های قهرمانی آسیا در اختیار داشته باشند.
وی افزود: پس از آن برنامه رقابت های انتخابی تیم ملی دو و میدانی را درسازمان تیم های ملی تدوین و آن را در چند مرحله اجرایی خواهیم کرد تا بهترین ورزشکاران برای شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا برگزیده شوند.
سخنگوی سازمان تیم های ملی دو و میدانی تاکید کرد: پس از رقابت های انتخابی اردوی تیم ملی را برپا کرده تا ورزشکاران فرصت کافی برای آماده سازی برای حضور در رقابت های قهرمانی آسیا داشته باشند.
به گفته وی، در جریان برگزاری اردوها ورزشکاران برای تطبیق با شرایط مسابقه در چند مسابقه بین المللی که در تقویم رقابت های دو و میدانی سال 2019- 2018 نیز آمده است، شرکت خواهند کرد.
ملی پوشان دو و میدانی اعزامی به بازی های آسیایی 2018 جاکارتا در مرحله نخست لیگ باشگاه های کشور شرکت نکرده یا پس از مرحله مقدماتی در فینال با رقبای خود دیدار نکردند. این موضوع ناراحتی مسئولان فدراسیون دو و میدانی را در پی داشت.
غیاثی درباره حضور ملی پوشان در مرحله دوم مسابقات باشگاهی کشور گفت: در این مرحله به جز «احسان حدادی» تمامی ملی پوشان اعزامی به بازی های آسیایی در لیگ باشگاه های کشور شرکت داشتند اما رکوردهای آنها قابل توجه نبود.
وی با اشاره به سوم شدن «حسن تفتیان» در دو 100 متر ادامه داد: تفتیان یکی از سرمایه های کشور در دوهای سرعت است اما او علاوه بر اینکه در بازی های آسیایی جاکارتا عملکرد قابل دفاعی نداشت این روزها نیز با روزهای خوب خود نیز فاصله معنا داری پیدا کرده است.
وی ادامه داد: همچنین «کیوان قنبرزاده» ملی پوش پرش ارتفاع کشورمان نیز با ثبت رکورد 2 متر و 14 سانتی متر نتوانست رضایت کارشناسان و مربیان را همراه خود داشته باشد.
به گفته سخنگوی سازمان تیم های ملی دو و میدانی، ملی پوشان برای باقی ماندن در ترکیب تیم ملی باید وضعیت جسمانی و ذهنی خود را درسطح قابل قبولی نگاه دارند تا علاوه بر اینکه بتوانند در رقابت های انتخابی از رقبای خود پیشی بگیرند، رکوردهای ورودی را نیز بشکنند.
غیاثی درباره رکوردهای ثبت شده از سوی سایر ورزشکاران در رقابت های مرحله دوم باشگاهی کشور نیز تصریح کرد: تمامی رکوردهای ثبت شده، متوسط بود و رکورد خوبی زده نشد و این برای جامعه دو و میدانی قابل قبول نیست.
وی درباره آخرین وضعیت احسان حدادی و برنامه های آماده سازی او برای شرکت در رقابت های قهرمانی آسیا در قطر نیز عنوان کرد: حدادی به زودی در جلسه سازمان تیم های ملی شرکت خواهد کرد و برنامه های تمرینات خود را به این سازمان تقدیم و درصورتی که مشکلی در میان نباشد، منابع مالی برای اجرایی شدن برنامه های او را تامین خواهیم کرد.
مرحله دوم مسابقات لیگ باشگاه های کشور در بخش آقایان پنجشنبه هفته گذشته آغاز و جمعه با برتری تیم ذوب آهن اصفهان به پایان رسید. در حال حاضر و در پایان رقابت های مرحله دوم، تیم های آسان پرداخت با 357 امتیاز، استقلال با 328 امتیاز و ذوب آهن با 316.5 امتیاز صدر جدول رده بندی این رقابت ها را در اختیار خود دارند.
ورزشی **9144**9129

انتهای پیام /*