بازتاب بیانات مقام معظم رهبری در رسانه های شمال آفریقا

الجزیره- ایرنا- سخنان امروز مقام معظم رهبری بازتاب و بازنشر زیادی در رسانه های شمال آفریقا داشت و بیشتر این رسانه ها به نقل از ایشان نوشتند،سران آمریکا، انگلیس و فرانسه جنایتکارند.

کد خبر: 82886151 | تاریخ خبر: 25/01/1397 - 22:30

به گزارش ایرنا، تارنمای روزنامه «الخبر» الجزایر نوشت: رهبر ایران تجاوز به سوریه را جنایت و آمریکا ، فرانسه و انگیس را که عامل این حمله بودند ،جنایتکار دانست.
تارنمای «الاهرام» مصر نیز نوشت: رهبر ایران تاکید کرد حمله جنایتکارانه آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه به هیچ نتیجه ای نمی رسد و متحدان آمریکا با چنین جنایت هایی به هیچ یک از اهداف خود دست نمی یابند.
تارنمای «الشروق » مصر نیز نوشت: آیت الله سید علی خامنه ای تاکید کرد رئیسان جمهوری آمریکا و فرانسه و نخست وزیر انگلیس به دلیل صدور دستور برای تجاوز به سوریه جنایتکارند.
این تارنما در ادامه نوشت: رهبر ایران افزود:این کشورها طی سال های گذشته در عراق، سوریه و افغانستان نیز دست به چنین جنایت هایی زده بودند اما هیچ چیز به دست نیاوردند.
تارنمای «البوابه» نیز نوشت: رهبر ایران با صراحت تمام، رهبران آمریکا، انگلیس و فرانسه را جنایتکار دانست و تاکید کرد جنایتکاران از این اینگونه کارهایشان نتیجه ای نمی گیرند .
رادیو «اکسپرس » تونس نیز در تارنمای خود نوشت: رهبر ایران حملات نظامی آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه را به شدت محکوم کرد و این سه کشور را در این خصوص سابقه دار دانست و گفت، این ها در عراق، افغانستان و سوریه نیز پیش از این دست به چنین جنایت هایی زده بودند اما هیچ گاه به نتیجه نرسیده بودند.
تارنمای مصری «الوطن» نیز به نقل از مقام معظم رهبری نوشت: رئیس جمهوری آمریکا می گوید برای از بین بردن سلاح های شیمیایی به سوریه حمله کرده است اما این روزها می بینیم یمن شدیدا بمباران می شود و این ها از عاملان آن حمایت می کنند، این ها همان کسانی هستند که از صدام جنایتکار که هزاران ایرانی را با سلاح شیمیایی کشت، حمایت می کردند.
تارنمای خبری «الوسط » لیبی نیز نوشت: رهبر ایران، حمله نظامی به سوریه را به شدت محکوم کرد و دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه و ترزا می نخست وزیر انگلیس را جنایتکار دانست و تاکید کرد آن ها با چنین حملاتی ، چیزی به دست نمی آورند.
علاوه بر این ، بسیاری دیگر از رسانه های شمال آفریقا و از جمله الدستور مصر، الجزائر الیوم،الفجر مصر، المصری الیوم،أخبارک، البدیل،الاسبوع و .. نیز بخش هایی از بیانات مقام معظم رهبری را به ویژه سخنان ایشان مبنی بر جنایتکار بودن سران آمریکا، فرانسه و انگلیس به دلیل حمله به سوریه را بازنشر کردند .
خاورم **2041**3404

انتهای پیام /*