اعتصاب استادان و کارکنان آموزش وپرورش الجزایر

الجزایر- ایرنا- اساتید وکارکنان بخش آموزش وپرورش الجزایر امروز و فردا (سه شنبه وچهارشنبه) در 48 استان این کشوردست به اعتصاب سراسری زدند.

کد خبر: 82838460 | تاریخ خبر: 01/12/1396 - 17:19

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از رسانه های الجزایر، پنج اتحادیه در بخش آموزش وپرورش امروز و فردا از اعتصاب سراسری برای تحقق خواسته های حرفه ای، اجتماعی وکمک به بیش از 19 هزار استادی که از هفته ها قبل اعتصاب کرده و وزارت آموزش وپرورش این کشور آنها را اخراج کرده بود خبر دادند.
این اتحادیه ها با وزیر آموزش وپرورش برای انجام مذاکره دیدار کردند اما این دیدار نتیجه ای نداشت و وزارتخانه مذکور اعلام کرد به خواسته هایی که در حیطه توان واختیارات آن بوده پاسخ داده شده اما اجابت برخی دیگر از خواسته های آنها مثل بهبود قدرت خرید ،خارج از قدرت و اختیارات این مجموعه است.
بر اساس این گزارش،اعتصاب معلمان و اساتید تهدیدی برای ترم تحصیلی دانش آموزان است به ویژه که دانش آموزان برخی استان ها مخالفت خود را با استادان جایگزین افراد اعتصاب کننده اعلام کردند.
بخش های آموزش وپرورش و بهداشت الجزایر از هفته ها قبل شاهد نابسامانی بوده و دولت ،اتحادیه ها را متهم به ارائه درخواست های غیر منطقی در شرایط اقتصادی سخت می کند .
اعتصاب ها با سفر هیاتی از سازمان بین المللی کار به الجزایر برای بررسی اوضاع اتحادیه های مستقل همزمان شد که این امر فشاری بر دوش دولت الجزایر تلقی می شود.
احمد اویحیی دبیر کل حزب تجمع ملی دمکراتیک طرف هایی را به سو استفاده از اتحادیه ها برای تحقق اهداف سیاسی در نزدیکی انتخابات ریاست جمهوری که قراراست در مه / اردیبهشت 2019 برگزار شود کرد.
شبد**خاورم *1453**472*1010

انتهای پیام /*