عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:

مسدود کردن تلگرام و اینستاگرام مقطعی است/ احتمالا جمعه این هفته رفع انسداد می شود

تهران-ایرنا-عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: مسدود کردن تلگرام و اینستاگرام مقطعی است و احتمالا جمعه این هفته رفع انسداد می شود.

کد خبر: 82784430 | تاریخ خبر: 13/10/1396 - 12:6

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، علیرضا رحیمی در کانال تلگرامی خود با تشریح جلسه روز دوشنبه 11 دی 96 کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی نوشت: در جلسه دوشنبه این هفته کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همه مسئولین ارشد از دستگاه های مختلف حضور یافتند و دو ساعت مبسوط حوادث اخیر مورد بحث و ارزیابی قرار گرفت.
وی افزود: ارزیابی بخش سایبری حوادث، تحریکات خارجی و داخلی، رویکرد و مواضع آمریکایی ها و تحرکات عربستان سعودی، نحوه برخورد و عملکرد رسانه ملی از آغاز حوادث، هماهنگی های لازم بین دستگاه های مختلف، سناریوهای مختلف طراحی شده حوادث اخیر و ارزیابی تحولات بعدی از اهم موارد بحث شده در این جلسه بود.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: بر اساس گزارش دستگاه های مختلف در این جلسه، جلسات شورای امنیت کشور (شاک) بی وقفه درحال برگزاری است و رییس جمهوری بخشی از اختیارات لازم را به وزیر کشور تفویض کرده است.
رحیمی خاطرنشان کرد: مسدود کردن تلگرام و اینستاگرام مقطعی است و احتمالا در روز جمعه رفع انسداد شود، هیچ کدام از جریان ها و تشکل های دانشجویی کشور در حوادث و اعتراض های خشونت بار حمایت و همراهی نداشته اند.
وی همچنین گفت: مردم در هیچ کدام از شهرها و مناطق با خشونت طلبان و آشوبگران همراهی نکرده اند و آنها به رغم مطالبات عدیده در بخش های مختلف اقتصادی، اجتماعی و قضایی به طور مطلق گرایشی برای آشوب و ناامنی ندارند.
وی ادامه داد: با توجه به کنترل شرایط توسط نیروی انتظامی و روند عادی شدن وضعیت نیازی به حضور و مداخله نیروهای سپاه پاسداران برای مدیریت میدانی در مناطق نبوده است.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: نحوه برخورد صدا وسیما در این حوادث مورد انتقاد و گلایه دستگاه های مختلف بود.
رحیمی خاطرنشان کرد: نماینده شهرستان دورود گزارش وقایع و مشاهدات خود و وضعیت شهر را به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ارائه داد و خواستار برخورد قاطع با عوامل آشوب و رفع نگرانی فوری از خانواده ها و مردم شد.
سیام**9121 **1336
خبرنگار: سمیه لاری**انتشار:مهرنوش خانزائی

انتهای پیام /*