جایزه ویژه جشنواره بین‌‌‌المللی فیلم «دهوک» به تورج اصلانی رسید

تهران- ایرنا- جایزه ویژه هیات داوران جشنواره بین‌‌‌المللی فیلم «دهوک» به تورج اصلانی برای فیلمبرداری «14 جولای» رسید.

کد خبر: 82671492 | تاریخ خبر: 29/06/1396 - 16:57

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار سینمایی ایرنا، تورج اصلانی فیلمبردار بین‌‌المللی سینمای ایران که مدیر فیلمبرداری پروژه «14 جولای» محصول کشورهای آلمان و ترکیه را برعهده داشت جایزه ویژه هیات داوران پنجمین دوره جشنواره بین‌‌‌المللی فیلم «دهوک» را از آن خود کرد.
فیلم سینمایی «14 جولای» به کارگردانی هاشم آیدمیر و به تهیه‌کنندگی ممد حسام‌الدین یورک از کمپانی سینمایی «یاپم 13» تولید شده است.
این فیلم که محصول مشترک کشورهای آلمان و ترکیه است در نخستین حضور بین‌المللی خود در بخش رقابتی فیلم‌های بلند «سینمای کُردی» در پنجمین دوره جشنواره بین‌‌‌المللی فیلم «دهوک» در اقلیم کردستان عراق روی پرده رفت.
جایزه ویژه هیات داوران این جشنواره به خاطر فیلمبرداری بسیار چشمگیر به تورج اصلانی اهدا شد و همچنین بازیگران این فیلم از جمله بلند کَسِر، سعاد استا، تحسین اوزمان، تاج‌الدین، ندیم روژهات و شاهین یلچین به طور مشترک جایزه بهترین بازیگری این دوره از جشنواره را به‌دست آوردند.
جشنواره بین‌‌‌المللی فیلم «دهوک» جایزه بخش‌های مختلف تکنیکی سینما را ندارد و هر سال، جایزه ویژه هیات داوران جشنواره به بهترین کارگردانی و یا بهترین فیلم اختصاص داشته که امسال برای نخستین بار این جایزه، به بخش فیلمبرداری سینما اهدا شد.
فیلم سینمایی «14 جولای» همزمان با اکران در جشنواره بین‌‌‌المللی فیلم «دهوک»، مدت سه ماه است که در 145 سالن سینمایی در کشورهای مختلف اروپایی روی پرده رفته است.
جشنواره بین‌‌‌المللی فیلم «دهوک» با یاد «یولماز گونای» کارگردان سرشناس برنده جایزه نخل طلای جشنواره بین‌‌المللی فیلم «کن» فرانسه و با هدف ایجاد تبادل فرهنگی میان ملت های مختلف تأسیس شده است.
فراهنگ ** 9246 **1055
خبرنگار: علیرضا مرادی**انتشار: زینب کارگر

انتهای پیام /*