دوچرخه سواران خویی از مزار شمس تا مولانا رکاب می زنند

ارومیه- ایرنا- 2 دوچرخه‌سوار خویی مسیر سه هزار و 500 کیلومتری مزار شمس تبریزی در خوی تا مقبره مولانا در قونیه را با عبور از کشورهای ارمنستان، گرجستان و ترکیه و شعار جهانی عاری از خشونت و جنگ طی می کنند.

کد خبر: 82612269 | تاریخ خبر: 05/05/1396 - 19:33

به گزارش ایرنا، محبوب حسین‌زاده یکی از رکاب‌زنان این حرکت دونفره روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: این سفر از هشتم مردادماه از مقابل آرامگاه شمس تبریزی در خوی آغاز می‌شود و در آن از شهرهای ایروان ارمنستان، تفلیس گرجستان و ترابزون، استانبول، آنکارا گذر می کنیم تا به قونیه ترکیه برسیم.
وی با انتقاد از همکاری نکردن مسئولان شهرستانی برای کمک به این حرکت فرهنگی بیان کرد: مقدمات این سفر از 2 ماه پیش آغاز ‌شده بود و نامه این سفر به شورای شهر فرستاده شد تا در روند کار‌ها قرار گیرند اما یک ماه این نامه در شورا به بهانه‌های واهی چرخانده شد که بعد از یک ماه نیز بدون نتیجه این نامه را به شهرداری ارسال کردند و در حدود یک ماه هم در شهرداری معطل ماند که در نتیجه مقرر شد تا حدود 2 میلیون تومان توسط شهرداری بابت کمک مالی این سفر پرداخت شود.
وی در مورد حامیان این حرکت فرهنگی ورزشی اظهار کرد: این حرکت فرهنگی ورزشی با حمایت مستقیم شرکت خودکفایی آزادگان و شرکت مینو انجام می شود.
به گزارش ایرنا، این دوچرخه سواران سال 1387 نیز مسیر مزار شمس تبریزی تا بارگاه حضرت امام (ره)، در سال 1390 مسیر مزار شمس تا حرم حضرت امام رضا (ع) و در سال 1393 مسیر بارگاه مزار شمس تبریزی تا بارگاه مولانا در قونیه ترکیه را رکاب زده بودند.
7133/2093**خبرنگار: سعید فرجی**منتشر کننده: صابر چهرقانی

انتهای پیام /*