2 تروریست مالزی در میندانائو فیلیپین به هلاکت رسیدند

کوالالامپور - ایرنا - 2 تروریست مالزیایی در درگیری نیروهای دولتی فیلیپین با تروریست های 'مائوته' وابسته به گروه تکفیری داعش در جزیره میندانائو به هلاکت رسیدند.

کد خبر: 82544911 | تاریخ خبر: 05/03/1396 - 8:7

به گزارش ایرنا، تارنمای روزنامه 'اتوسان' روز جمعه اعلام کرد 2 مالزیایی عضو گروه های تروریستی در درگیری با سربازان فیلیپین در جنوب این کشور و جزیره میندانائو کشته شدند.
به گفته برخی منابع، 'عبدالرحمان اسماوی' از ایالت کلانتان و دکتر 'کامسا یحیی' از ایالت کداح مالزی در میان 13 شبه نظامی و تروریستی هستند که به دست نیروهای دولتی فیلیپین کشته شدند.
این منابع گفتند که این تروریست ها از تفکرات عربستان سعودی نشات گرفته و در شهر 'ماراوی' واقع در قلب میندانائو کشته شدند.
در همین حال، از سرنوشت دکتر 'محمود احمد' استاد سابق دانشگاه مالایا مالزی که با رهبران گروه تروریستی ابوسیاف همکاری می کرد هنوز خبری منتشر نشده است.
بیش از 100 تن از تروریست های گروه 'مائوته' وابسته به داعش روز سه شنبه بخش هایی از شهر 'مراوی' در جزیره میندانائو فیلیپین را تصرف کرده و ضمن کشتن تعدادی از مردم و آزاد کردن 107 زندانی از 2 زندان، پرچم های داعش را در ارتفاعات شهر به اهتزاز در آورده و با خودروهایشان به گشت زنی پرداختند.
'رودریگو دوترته' رئیس جمهوری فیلیپین که در سفر روسیه بسر می برد سفر خود را کوتاه کرد و با اعلام حکومت نظامی در جزیره میندانائو که ده ها استان در آن واقع است خود به مانیل بازگشت تا عملیات نظامی علیه تروریست ها را رهبری کند.
نیروهای ویژه فیلیپین به همراه بالگرد و زره پوش روز پنجشنبه وارد شهر مراوی شدند و به پاکسازی شهر از تروریست ها پرداختند.
آساق**1611**انتشاردهنده: رضاپیمان یغمایی

انتهای پیام /*