امام جمعه گرگان: سیاستمداران دغل باز به دروغ دم از حقوق بشر می زنند

گرگان - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان گفت: سیاستمداران دغل باز با حیله های مختلف انواع جنایت ها را مرتکب می شوند اما باز هم دم از حقوق بشر می زنند.

کد خبر: 82274988 | تاریخ خبر: 30/07/1395 - 16:0

به گزارش ایرنا آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در خطبه های امروز نماز جمعه گرگان اظهار داشت: مسئولان و نخبگان توصیه های اخیر رهبر معظم انقلاب را جدی بگیرند تا کشورمان به عنوان یک الگو در جهان مطرح شود.
نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: عمده فرمایش رهبر معظم انقلاب این بود که ایران برای رشد و تعالی باید نخبه پرور باشد تا شئون مختلف کشور در دست افراد باکفایت قرار گیرد.
آیت الله نورمفیدی گفت: به عنوان یک کشور اسلامی می خواهیم در تمام زمینه ها همراه با معنویت پیشرفته و برتر باشیم لذا هم مسئولان باید به نیازهای نخبگان پاسخ دهند و هم اینکه نخبگان به فکر توسعه کشور بوده و سودای شرق و غرب نداشته باشند.
نماینده ولی فقیه در گلستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به قیام عاشورا و نقش حضرت امام سجاد (ع) و حضرت زینب کبری (س) در زنده نگه داشتن این واقعه اظهار کرد: بعد از عاشورا خاندان پیامبر (ص) به اسارت گرفته شدند اما آنها به گونه ای رفتار کردند که اوضاع شام در مجلس قدرت نمایی بنی امیه به کلی تغییر کرد.
آیت الله نورمفیدی افزود: خواسته یزید این بود که عاشورا فراموش شود اما مدیریت امام سجاد (ع) و حضرت زینب (س) کربلا و عاشورا را برای همیشه تاریخ زنده نگه داشت.
امام جمعه گرگان با بیان اینکه یزیدیان و شمرها در همه دوره ها وجود دارند، گفت: فقط افراد و شرایط زمان تغییر می کند و گرنه همان رفتارها همچنان وجود دارد.
آیت الله نورمفیدی همچنین ضمن گرامیداشت هفته استاندارد تاکید کرد: در کشور اسلامی نباید کالای فاقد کیفیت تولید شود و با کسانی که سلامت مردم را به بازی می گیرند؛ باید برخورد قانونی شود.
امام جمعه گرگان در بخش پایانی سخنان خود فرارسیدن یکم آبان ماه سالروز شهادت سیدمصطفی خمینی را گرامیداشت و گفت: ایشان بسیار با استعداد و از نظر علمی کم نظیر و نتیجه عمر امام راحل بود، بدخواهان گمان می کردند که با شهادت سیدمصطفی می توانند امام را دَر هم شکنند غافل از اینکه شهادت فرزند بنیانگذار کبیر انقلاب؛ معظم له را برای رسیدن به اهداف متعالی خود جدی تر کرد.
3014/6203
* خبرنگار: مجید میهن دوست

انتهای پیام /*