فرماندار: عدم تناسب امکانات با جمعیت، مهمترین مشکل زیربنایی بوکان است

مهاباد- ایرنا- فرماندار شهرستان بوکان گفت: متناسب نبودن امکانات و خدمات با میزان جمعیت و مهاجرپذیری از مهمترین مشکلات زیربنایی این شهرستان به شمار می رود.

کد خبر: 81848046 | تاریخ خبر: 30/08/1394 - 20:33

به گزارش خبرنگار ایرنا، جمال خسروی روز شنبه در همایش خیرین سلامت که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، افزود: بوکان یکی از شهرهای مهاجرپذیر کشور از لحاظ جمعیتی است که از ابتدای انقلاب تاکنون جمعیت آن بیش از 4.5 برابر شده و هم اکنون نیز جمعیت آن به مرز 180 هزار نفر رسیده است.
وی بیان کرد: میانگین ضریب شهرنشینی در این شهرستان 76 درصد است و این در حالی است که این آمار در استان آذربایجان غربی 68 درصد و در کل کشور 70 درصد است که این امر نشان می دهد که از لحاظ میانگین استانی و کشوری جمعیت شهری بوکان رشد بیشتری داشته است.
خسروی ادامه داد: رشد جمعیت و عدم تناسب امکانات با این میزان رشد، زیربنای تمام مشکلاتی است که ما در همه حوزه ها دیده و یا تجربه کرده ایم.
وی گفت: تشکیل مجمع خیرین سلامت می تواند بسیاری از مشکلات حوزه بهداشت بوکان را برطرف کند و از این رو تاسیس و آغاز به کار آن در سطح این شهرستان باید در اسرع وقت انجام گیرد.
فرماندار بوکان در خصوص طرح توسعه بیمارستان این شهرستان نیز اظهار کرد: طرح توسعه بیمارستان شهید قلی پور بوکان دارای پیشرفت فیزیکی 95 درصد است که با اتمام آن به یقین مشکلات کمبود تخت های بیمارستانی رفع می شود.
وی افزود: در راستای طرح تحول سلامت در یک سال اخیر 9 خانه بهداشت در روستاهای اینگیجه، ناچیت، یکشوه، پاشبلاغ، لگز، سلامت، قره گل، ساریقامیش و حاجی لک با اعتباری بالغ بر هفت میلیارد و 100 میلیون ریال در هفته دولت امسال به بهره برداری رسیده است.
فرماندار بوکان اضافه کرد: در دهه مبارک فجر امسال نیز خانه های بهداشت روستاهای سرده کویستان، ایسکی بغداد و غوث آباد با اعتبار دو میلیارد و 500 میلیون ریال و دو واحد پایگاه فوریت های پزشکی 115 نیز در شهرک فرهنگیان و منطقه امیرآباد این شهر به بهره برداری می رسد.
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بوکان نیز در این جلسه گفت: با توجه به اینکه همزمان مجوز نصب و به کارگیری دستگاه های MRI و سی.تی.اسکن در این شهرستان صادر شده، در نتیجه آماده سازی مرکز تصویربرداری بیمارستان این شهر یک امر بسیار ضروری است.
محمد مقصد حق افزود: فضای طبقه همکف ساختمان دیالیز در محوطه بیمارستان به مرکز تصویربرداری اختصاص یافته و برای آماده سازی و تجهیز آن به سه میلیارد ریال هزینه نیاز است که انتظار داریم خیرین محترم در این راستا شبکه بهداشت و درمان بوکان را یاری کنند.
مقصدحق در مورد فضای فعلی سی.تی.اسکن این شهرستان گفت: با توجه به بازدیدی که شرکت راه انداز این دستگاه از محل فعلی به عمل آورد، اعلام شد که دستگاه جدید با کیفیت تر و به مراتب از نظر فیزیکی بزرگتر است و در نتیجه نیاز به فضای فیزیکی بیشتری دارد و در نهایت از تأیید محل قبلی امتناع کردند.
در ادامه این نشست خیرین مبلغ 600 میلیون ریال را جهت آماده سازی فضای فیزیکی مرکز تصویربرداری بیمارستان بوکان تقبل کردند.
شهرستان بوکان 225 هزار نفر جمعیت دارد که به لحاظ جمعیت شهری پرجمعیت ترین شهر در جنوب استان به شمار می رود.ک3
7510/6185/1905

انتهای پیام /*