نخستین واحد تولید کننده کارتن آکاردئونی کشور در بوکان افتتاح شد

مهاباد - ایرنا - به مناسبت گرامیداشت هفته دولت نخستین واحد تولید کننده ورق کارتن آکاردئونی کشور روز دوشنبه در شهرستان بوکان در آذربایجان غربی به بهره برداری رسید.

کد خبر: 81732511 | تاریخ خبر: 02/06/1394 - 17:54

به گزارش ایرنا، در این مراسم که فرماندار، امام جمعه و مسولان اجرایی شهرستان بوکان نیز حضور داشتند خط تولید ورق کارتن آکاردئونی ، تولید پالت مقوایی و پالت باکس برای اولین بار در کشور مورد بهره برداری قرار گرفت .
مدیر عامل این واحد تولیدی در حاشیه این آیین گفت: این شرکت از سال 92 در زمینه تولید محصولات بسته بندی کارتنی و به طور تخصصی در زمینه صادرات و واردات کاغذ کرافت ، تست لاینر، انواع چسب های کاغذ و مواد پتروشیمی فعالیت خود را آغاز کرده است.
فواد اسماعیل پور ادامه داد: این شرکت برای نخستین بار در ایران موفق شده است که تولید کارتن چند لایه آکاردئونی را در شهرک صنعتی بوکان راه اندازی کند.
وی اضافه کرد: این شرکت پس از تحقیق، پژوهش و آزمایش های فراوان در مورد بهترین جایگزین بشکه جهت حمل قیر و مایعات پتروشیمی امروز موفق به تولید نسل جدیدی از پاکت باکس های مخصوص با استقامت بالا و مقاومت فشاری یک تن وزن شده که انقلابی در صنعت بسته بندی و صادرات به وجود می آورد.
اسماعیل پور، تولید کارتن سه لایه با کیفیت بسیار بالا، کارتن های ضربه گیر جهت استفاده در جعبه و جعبه های بزرگ کارتنی برای حمل و نقل و محافظت از اشیاء حساس و شکننده را از جمله محصولات تولیدی این شرکت تولیدی عنوان کرد.
وی گفت: محصولات این شرکت جهت استفاده در ساختمان های موقت و کمپ های ویژه، به عنوان تیغه های جداکننده در پارتیشین بندی داخلی، سقف کاذب، عایق سوله ها و سالن های صنعتی، دیوار پیش ساخته مانند ساندویچ پنل، به عنوان جدا کننده ساختمان و پرکردن فضاهای خالی درز انقطاع ، استفاده در جعبه سازی برای حمل قیر و فرآوردهای پتروشیمی ، ساخت دکوراسیون ، مبلمان ارزان و سبک و به عنوان ضربه گیر در حمل و نقل اجسام حساس کاربرد دارد.
مدیرعامل این شرکت ادامه داد: برای اجرای این طرح و خریداری تمامی دستگاه های موجود که از خارج از کشور وارد شده مبلغ 20 میلیارد ریال آورده شخصی هزینه شده است .
این شرکت در حال حاضر برای 10 نفر به صورت مستقیم اشتغال فراهم کرده که با توسعه آن زمینه اشتغال 50 نفر دیگر نیز مهیا می شود.
در شهرک صنعتی بوکان 82 واحدی تولید مشغول فعالیت اقتصادی هستند.
شهرستان بوکان با 225 هزار نفر جمعیت در جنوب استان آذربایجان غربی قرار دارد.
7510/6185/2093

انتهای پیام /*