جوان البرزی دایره المعارف هنر کشور را تالیف کرد

کرج- ایرنا- نخستین کتاب دایره المعارف هنر در جامعه و رسانه های جهانی توسط دکتر محمدحسین پور سایان از استان البرز تالیف شد.

کد خبر: 81594237 | تاریخ خبر: 14/02/1394 - 9:28

مولف این دایره المعارف روز دوشنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: تربیت هنرمندان متعهد و متخصص و آشنایی آنان با قوانین علمی و عملی هنر ازاهداف تالیف این دایره المعارف است.

وی که دارای دکترای گریم از کشور ترکیه است، در خصوص ضرورت و اهمیت تالیف این کتاب، اظهار داشت: با توجه به گسترش روزافزون هنرهای زیبا در جامعه و رسانه های ایران و تبعیت از کشورهای غربی به دلیل نبودن کتب آموزش هنری و کمبود نیروی انسانی متخصص در این زمینه، خوانندگان این کتاب با تغذیه علمی خواهند توانست در گسترش هنر صحیح، نقش عمده ای در رشد و شکوفایی کشورمان داشته باشند.

وی این کتاب را مشتمل بر 20 سرفصل که همگی در استایل سایان هستند؛ دانست و افزود: کاربرد شیمی، شیمی رنگ، رنگ مو، گریم مو، گریم ابرو، شنیون و بافت مو، طراحی بدن، تاتو و نقاشی بدن، ملل و نژاد، ماساژ بدن و سولاریوم و محافظت از پوست و زیبایی در استایل سایان از جمله سرفصل های این دایره المعارف هستند.

سایان با اشاره به اینکه مجوز انتشار این کتاب از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با کد پیگیری 3752777 دریافت شده است، بیان کرد: تالیف این کتاب چهار سال تمام به صورت شبانه روزی به طول انجامید.

وی گفت: این کتاب در 580 صفحه گلاسه رنگی مصور تهیه شده که 20 برگ آن متعلق به اسپانسر بوده و هرکتاب به مبلغ یک میلیون و 500 هزار ریال به فروش خواهد رسید و قرار است تا در چاپ اول آن سه هزار جلد منتشر شود.

وی که تنها گریمور دارنده نشان طلای کشور و یکی از رزمی کاران به نام در کشور است، افزود: بعد از انتشار این کتاب با این رشته هنری خداحافظی می کنم و فقط تدریس این رشته را در دانشگاه برعهده خواهم داشت.

سایان ادامه داد: به جز این فعالیت ، فقط در راستای ورزش و بازیگری در فیلم های رزمی ای که گریم جلوه های ویژه آن را نیز ا نجام دهم، فعالیت خواهم کرد.

محمد حسین پور سایان متولد سال 1367 ، تحصیلات خود در مقطع دکترای گریم را در کشور ترکیه گذرانده است و گریمور سری اول سریال آلمانی هشدار برای کبری 11 نیز بوده است.ک/3

6156/ 6155

انتهای پیام /*