یک مسوول :نهاد کتابخانه های کشور توجه ویژه به سیستان و بلوچستان دارد

زاهدان- ایرنا- معاون امور استان ها، مجلس و انجمن های نهاد کتابخانه های عمومی کشور گفت: نهاد کتابخانه های کشور با توجه به پایین بودن سرانه مطالعه درسیستان و بلوچستان توجه ویژه ای به این استان دارد.

کد خبر: 81469735 | تاریخ خبر: 28/10/1393 - 20:28

حجت الاسلام سید 'محمدرضا واحدی' روز یکشنبه در حاشیه بازدید از کتابخانه های کامبوزیا و نور زاهدان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سیستان و بلوچستان از نظر برخورداری از امکانات اقتصادی و مالی جزو استان های ضعیف است اما به دلیل داشتن سابقه و قدمت فرهنگی بالا شایستگی رشد را دارد و در این راستا نهاد کتابخانه های عمومی کشور برای افزایش سطح مطالعه در این استان آمادگی کامل دارد.

وی ادامه داد: اداره کل نهاد کتابخانه های عمومی سیستان و بلوچستان باید با توجه به تراکم جمعیتی، گستردگی جغرافیایی و شرایط اقتصادی و فرهنگی این استان یک برنامه ای مدون تهیه و به نهاد کتابخانه های عمومی کشور ارسال کند تا بر اساس آن از طرح های این استان حمایت شود.

وی با بیان اینکه کتابخانه های عمومی یکی از نهادهای تاثیرگذار در دنیاست و نقش مهمی در تعالی فرهنگی عمومی جامعه ایفا می کند، گفت: یکی از مهمترین برنامه های این نهاد افزایش کتابخانه های عمومی در کشور است که در این زمینه نیازمند کمک خیران است زیرا با توجه به فاصله زیاد ایران با استانداردهای لازم به شدت به کتابخانه نیازمند هستیم.

واحدی خاطر نشان کرد: سیاست امروز این نهاد توجه به کتابداران و حمایت از مدیران است زیرا کتابداران در خط مقدم جبهه فرهنگی حرکت می کنند و به این منظور باید مورد توجه قرارگیرند.

معاون نهاد کتابخانه های عمومی کشور روز یکشنبه به منظور معرفی مدیر کل جدید این نهاد در سیستان و بلوچستان به زاهدان سفر کرده است.

اسفندیار زید آبادی به عنوان مدیر کل جدید نهاد کتابخانه های عمومی سیستان و بلوچستان منصوب و معرفی شد.

7316 / 653 **1917

انتهای پیام /*