مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران:

افزایش 60 درصدی تولید میدان نفتی منصور آباد از اواسط سال 94

تهران - ایرنا - مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران گفت که با تزریق گاز احیا به میدان نفتی منصور آباد از اواسط سال آینده میزان تولید این میدان 60 درصد افزایش می یابد.

کد خبر: 81187532 | تاریخ خبر: 13/03/1393 - 11:21

به گزارش ایرنا از شرکت ملی نفت؛ محمد باورساد با بیان اینکه پروژه توسعه میدان نفتی منصور آباد هم اکنون در حال اجرا است، تصریح کرد: پیشرفت این پروژه هم اکنون 16 درصد است و طبق پیش بینی های صورت گرفته، این پروژه تا اواسط سال آینده به اتمام خواهد رسید.

مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران، افزود: هم اکنون سیستم برق فشار قوی مورد نیاز پروژه توسعه میدان نفتی منصور آباد توسط پیمانکار در حال انجام است.

وی در خصوص جزییات پروژه توسعه میدان نفتی منصور آباد اظهار داشت: این پروژه شامل احداث یک خط لوله شش اینچ به منظور ارسال گاز احیا به این میدان و یک خط لوله 10 اینچ به طول 37 کیلومتر برای انتقال نفت این میدان به گچساران 4 است.

مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران، نصب دو مجموع بوستر و پمپ A و B را از دیگر اقدامات پروژه توسعه میدان منصور آباد عنوان کرد.

میدان های نفتی منصورآباد و خویز در 10 کیلومتری شمال شرقی شهرستان بهبهان و در حوزه عملیاتی شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران قرار دارند.

این میدان از سال 1380 توسط مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران کشف شد که لایه آسماری آن دارای پتانسیل تولید اقتصادی نفت می باشد و افق عمیق تر این میدان نیز به عنوان یک هدف اکتشاف، مطرح شد.

با بهره برداری از این میدان که نفت درجای آن در دو مخزن آسماری و بنگستان حدود سه میلیارد و 700 میلیون بشکه برآورده شده است، در فاز نخست، روزانه شش هزار بشکه نفت به تولید مناطق نفت خیز جنوب افزوده می شود.

با توجه به عملیاتی شدن نخستین حلقه چاه در میدان منصورآباد با دبی 2 هزار بشکه در روز، با به کارگیری و استفاده از امکانات سیار برای آزمایش چاه، در این مدت از سوختن نزدیک به 200 هزار بشکه نفت جلوگیری و به خطوط لوله جریانی تزریق شد.

اقتصام(2)**2022**1594

انتهای پیام /*