فراستی: نباید بجای تماشاگر در انتخاب اثار سینمایی و تلویزیونی تصمیم گیری کنیم

تهران- ایرنا- منتقد و نویسنده سینما گفت: نباید بجای مردم در انتخاب آثار تلویزیونی و یا سینمایی تصمیم گیری کنیم و باید شرایطی ایجاد شود که آنان دوباره مخاطب جدی آثار سینمایی و تلویزیونی شوند.

کد خبر: 81157213 | تاریخ خبر: 19/02/1393 - 2:10

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، مسعود فراستی در برنامه خیابان ایران که پنجشنبه شب از شبکه اول سیما پخش می شود با اشاره به وضعیت آثار تلویزیونی و سینمایی و ارتباط آنها با مخاطبان افزود: اگر فکر کنیم که اکثریت مردم مرعوب شبکه های ماهواره ای و یا از آرمان های اصلی خود تهی شده اند به خودمان اجازه می دهیم خود را بجای اکثریت قرار داده و برای آنان تصمیم گیری کنیم.

وی توضیح داد: در این شرایط ما برای مردم تصمیم می گیریم که این اتفاق مناسبی نیست.

این منتقد و نویسنده سینما در ادامه تاکید کرد: معتقدم یک فیلمساز و هنرمند به محض اینکه از مردم و مخاطبان خود کات شود، دیگر نمی تواند کار کند.

فراستی ادامه داد: باید به مردم نه در شعار بلکه در عمل اعتماد و امید داشت؛ مردم می توانند بار دیگر مخاطب جدی آثار سینمایی و تلویزیونی شوند و دیدگاه خود را درباره این گونه آثار مطرح کرده و نقد کنند.

وی مشکل مشترک روشنفکر نمایان و گروه مقابل آنان را در این دانست که هر دو گروه به دلیل نگاهی که به مردم دارند خود را بالای آنان می بینند.

به گفته این منتقد و نویسنده سینما، بی مردم بودن بیماری هر دو گروه روشنفکر و طیف مقابل آنان است و هر دو گروه خود را قیم مردم می دانند.

علی اکبر رائفی پور که به عنوان کارشناس جنگ نرم در این برنامه حضور یافته بود نیز با اشاره به این که معجزه پیامبر اکرم (ص) بیدار کردن فطرت مردم بود، یادآور شد که هنرمند باید با مردم همانند یک همسفر در کشتی همراه شود و آنان را به سمت ساحل نجات ببرد.

شبک**1983**1917

انتهای پیام /*