بیمارستان حشمت رشت به بیماران قلبی چهار استان پوشش درمانی می دهد

رشت - ایرنا - سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان گیلان گفت : بیمارستان حشمت رشت به بیماران قلبی چهار استان کشور پوشش درمانی ارایه می دهد .

کد خبر: 81035077 | تاریخ خبر: 20/11/1392 - 11:54

دکتر ˈ انوش برزیگر ˈ روز یکشنبه در حاشیه افتتاح بخش جدید الکتروفیزیولوژی و پیس میکرو قلب این بیمارستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : بیماران از استان های اردبیل ، مازندران ، زنجان ، قزوین و برخی کشور های همسایه از امکانات درمانی بیمارستان حشمت رشت بهره می برند .

وی با بیان این که بیمارستان حشمت رشت یکی از بیمارستان های فوق تخصصی درجه یک کشور است ، اظهار کرد : ماهانه به طور میانگین پنج هزار نفر در بیمارستان حشمت رشت بستری می شوند .

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان گیلان خاطر نشان کرد : همچنین ماهانه به طور میانگین یکصد عمل جراحی قلب در بیمارستان حشمت رشت انجام می گیرد .

وی تعداد تخت های فعال در بیمارستان حشمت رشت را 135 تخت عنوان و تصریح کرد : این بیمارستان یکی از پر درآمدترین بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی گیلان است .

وی در ادامه با بیان این که ارتقاء سلامت و توجه به بهداشت و درمان در اولویت برنامه های دانشگاه علوم پزشکی گیلان قرار دارد ، یادآور شد : همه ما بایستی برای ارایه خدمات مطلوب بهداشت و درمان برای مردم تلاش کنیم .

به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر ، بخش جدید الکتروفیزیولوژی و پیس میکرو قلب بیمارستان حشمت رشت صبح امروز با حضور ˈمحمدعلی نجفیˈ استاندار گیلان و جمعی از مسوولان دانشگاه علوم پزشکی گیلان افتتاح شد .

برای افتتاح این بخش 50 میلیارد ریال هزینه شده و 10 میلیارد ریال دیگر نیز برای تجهیز کامل آن نیاز است .

در این بخش اقداماتی از جمله رفع اختلالات در سیم کشی باتری قلب ˈ اختلالات ضربان سازی ˈو تعبیه باتری قلب مصنوعی انجام می گیرد . ک/3.

7286/604

انتهای پیام /*