هنرمند ایرانی در صدر جشنواره بین المللی عاشیق ها در ترکیه ایستاد

تبریز- هنرمند موسیقی عاشیقی آذربایجان شرقی عنوان نخست بخش تک خوانی دوازدهمین جشنواره بین المللی شبهای شعر شلاله عاشیق کاراجا اوغلان ترکیه کسب کرد.

کد خبر: 80839791 | تاریخ خبر: 09/07/1392 - 8:48

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، این جشنواره به مدت چهار روز در شهر تارسوس استان مرسین ترکیه برگزار شد.

این جشنواره در سه بخش ˈ عاشیق دئیشمه سی ˈ، ˈ دوداق دئیمزˈ و ˈ تک خوانی ˈ برگزار و محمدرضا قاسمی در تک خوانی موفق به کسب رتبه نخست این رقابت ها شد.

جشنواره بین المللی شبهای شعر شلاله عاشیق کاراجا اوغلان، جشنواره ای فرهنگی و هنری است که بین هنرمندان کشورهایی که هنر موسیقی عاشیقی در آنها رواج دارد، برگزار می شود.

تکریم تمام ملل و اقوام جزو اساسنامه این جشنواره بوده و اشعاری که در این جشنواره خوانده می شود، به طور عمده مضامین مذهبی، عرفانی، عاشقانه و حماسی دارند.

شرکت کنندگان در این جشنواره که در فضای آزاد برگزار می شود، با لباس و پوشش محلی خود حضور می یابند.

در دوازدهمین جشنواره بین المللی شبهای شعر شلاله عاشیق کاراجا اوغلان هنرمندانی از ایران، ترکیه، عراق، قبرس، جمهوری آذربایجان، قزاقستان، قرقیزستان و تاتارستان شرکت کرده بودند.

عاشیق محمد رضا قاسمی با 15 سال سابقه فعالیت در موسیقی عاشیقی و مدیر یکی از انجمن های میراث فرهنگی استان آذربایجان شرقی، با تک خوانی شعری با مضمون برادری و اتحاد و همدلی توانست رتبه نخست را در این جشنواره به دست آورد.

دوازدهمین جشنواره بین المللی شبهای شعر شلاله عاشیق کاراجا اوغلان روزهای 26 الی 29 شهریور ماه سال جاری در شهر تاریخی تارسوس استان مرسین کشور ترکیه برگزار شد.

587/7240

انتهای پیام /*