انیمیشن یتیم با حمایت خیرین توسط عظیمی ساخته می شود

تهران- انیمیشن یتیم با همراهی 500 فرد خیر توسط بهرام عظیمی خالق انیمیشن تهران 1500 ساخته خواهد شد.

کد خبر: 80678310 | تاریخ خبر: 09/03/1392 - 13:25

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، این انیمیشن روایت فرشته ای است که 110 بیلیون سال نوری طول کشید تا در ˈشب قدرˈ به زمین برسد.

پیشنهاد ساخت یک فیلم انیمیشن کوتاه و تاثیر گذار بنام ˈیتیمˈ از طرف موسسه خیریه مهر امام هادی (ع) در پایان سال 1391 به موسسه نسل اندیشه سبز داده شده است.

این فیلم با سرمایه بیش از 500 انسان خیر در سطح کشور ساخته می شود.

موسسه نسل اندیشه سبز تا کنون تولید هزاران دقیقه انیمیشن تلویزیونی و جشنواره ایی را به عهده داشته است و ساخت فیلم سینمایی انیمیشن ˈتهران 1500ˈ مطرح ترین انیمیشن سینمایی ایران نیز از تولیدات این موسسه بوده است.

کارگردان انیمیشن ˈیتیمˈ بهرام عظیمی می باشد که بیش از بیست سال است ساخته های او از شبکه هایی مختلف تلویزیونی پخش می شود، انیمیشن های بابا برقی، راهنمایی و رانندگی(سیاساکتی و داود خطر)، انیمیشن های شرکت گاز، پالایش و پخش، بهینه سازی مصرف سوخت، متروی تهران،مرکز مین زدایی کشور، راه آهن و ... از ساخته های بهرام عظیمی می باشد، وی همچنین کارگردان فیلم سینمایی ˈتهران 1500ˈ بوده و تعدادی فیلم کوتاه نیز کارگردانی کرده است که مهمترین فیلم کوتاهش ˈماسوله ˈ نام دارد که تا کنون برنده جوایز زیادی در سطح ملی و بین المللی بوده است .

داستان ˈیتیمˈ در روستایی کویری اتفاق می افتد که دختری 12 ساله و یتیم بنام مریم در آن زندگی می کند، 110 بیلیون سال نوری طول می کشد تا یک فرشته درست در شب قدر وارد روستا شود، فرشته با اولین انسانی که برخورد می کند مریم است و از اینجا اتفاقات داستان شروع می شود .

فیلمنامه ˈیتیمˈ نوشته مهناز عادلی می باشد، عادلی بیش از 15 سال است که سابقه نویسندگی در نشریات معتبر کشور را دارد و در 10 سال اخیر مقالات، مصاحبه ها و نوشته های طنز او مخاطبین زیادی داشته است، پیش از فیلمنامه ˈیتیمˈ نیز عادلی نویسندگی 9 فیلمنامه کوتاه انیمیشن را برای مجموعه ˈ10 روستاˈ به سفارش مرکز صبا وابسته به صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران را به عهده داشته است.

هدف از ساخت این انیمیشن کوتاه تغییر نگاه جامعه نسبت به مقوله ایتام و کودکان بی سرپرست می باشد.

تولید این فیلم انیمیشن از اول تیرماه 1392 آغاز می شود و پیش بینی می گردد ساخت آن 4 ماه به طول انجامد.

این اثر با سرمایه گذاری موسسه خیریه مهر امام هادی (ع) و تهیه کنندگی محمد ابوالحسنی و موسسه نسل اندیشه سبز در 10 دقیقه تولید خواهد شد.

فعالیت خیریه مهر امام هادی که موسسه ای غیر انتفاعی است در راستای حمایت از ایتام است و این موسسه از طریق سایت www.imamhadi.comاقدام به تکفل و حمایت ایتام می کند.

یکی از اهداف مهم موسسه فراگیر شدن رسیدگی به کودکان در سراسر کشور است.این اقدام با فرهنگ سازی و تعدد خیریه های مردمی امکان پذیر می باشد.

هدف از ساخت انیمیشن یتیم از سوی موسسه مهر امام هادی ارائه تصویر درست از ایتام و تکریم این قشر از جامعه یاد شده است.

فراهنگ(2)**1983** 1418

انتهای پیام /*