شیوه محاسبات سریع و ذهنی ریاضی برای نخستین بار در کشور اجرایی می شود

تهران- مدیر انجمن محاسبات سریع و ذهنی گفت: شیوه محاسبات سریع و ذهنی ریاضی که به صورت جامع جمع آوری و بومی سازی شده برای نخستین بار در کشور اجرایی می شود.

کد خبر: 80671030 | تاریخ خبر: 04/03/1392 - 15:6

ˈسلمان داداشیˈ روز شنبه در نشست خبری در جمع خبرنگاران افزود: جادو در ریاضی یا محاسبات سریع و ذهنی ریاضی شامل فرمول ها و تکنیک های بسیار ساده است که این شیوه از مجموع 80 منبع خارجی و 20 درصد از منابع داخلی گرد آوری شده و برای اولین بار در کشور بصورت جامع، جمع آوری و بومی سازی شده است.

وی اضافه کرد: این شیوه محاسباتی به دانش آموزان و دانشجویان در هر مقطع تحصیلی اعم از ابتدایی تا کارشناسی ارشد امکان می دهد که محاسبات ریاضی را به صورت سریع و ذهنی انجام داده و از ماشین حساب بی نیاز شوند.

داداشی با اشاره به این که سیستم آموزشی جادو در ریاضی مورد تایید آموزش و پرورش است، گفت: علاوه بر سازمان آموزش و پرورش، این شیوه مورد تایید دبیرخانه راهبرد ریاضیات کشور ، انجمن علمی کانون فرهنگی آموزش و پرورش، انجمن علمی پژوهش سراهای و همچنین مورد تایید اساتید و مشاوران برتر کشور است.

مدیرانجمن محاسبات سریع و ذهنی گفت: این شیوه در مناطق یک تا سه آموزش و پروش از تیرماه به صورت آزمایشی اجرا شده و انجمنی به نام این شیوه محاسباتی نیز راه اندازی شده است.

داداشی با بیان اینکه این انجمن به صورت رایگان محاسبات ریاضی را در مقاطع تحصیلی مختلف به دانش آموزان ارایه می دهد، گفت: این انجمن برای ایجاد فرصت برابر آموزشی در سراسرکشور، علاوه بر کلاس های آموزش حضوری از طریق ارسال بسته های آموزشی به مدارس و مراکز آموزشی، شیوه محاسبات سریع ریاضی را می آموزد.

وی همچنین تاکید کرد: کاربران این بسته ها از پشتیبانی هم برخوردارند، تمام سوالات هم از طریق سایتی به نشانی www.onteach.ir و هم از طریق ایمیل پاسخ داده خواهد شد.

داداشی در بخش دیگری از سخنانش اضافه کرد: بکارگیری مسایل پرورشی در آموزش، به سیستمی منجر می شود تا دانش آموزان بتوانند همزمان از دو نیم کره مغز خود استفاده کنند که یکی از این سیستم ها، محاسبات سریع است.

داداشی ادامه داد: در این شیوه افراد از نیم کره راست مغز خود برای محاسبات بهره می گیرند در حالی که در شرایط عادی فعالیت هایی مثل ورزش، خواندن داستان و رمان به واسطه نیمه کره راست مغز و یادگیری فلسفه، منطق و ریاضیات به واسطه نیمه کره چپ مغز انجام می شود.

وی ادامه داد: انجام محاسبات پیچیده و حتی ساده ریاضی از جمله جمع اعداد چندین رقمی، تفریق، ضرب، تقسیم، به توان رساندن و جذر گیری هنگام امتحانات بر روی کاغذ بسیار سخت و خسته کننده است.

داداشی اضافه کرد: در بیشتر مواقع همین محاسبات ساده و پیش پا افتاده باعث بروز اشتباهاتی جبران ناپذیر می شود.

مدیر انجمن محاسبات سریع و ذهنی با اشاره به استفاده آموزش نوین از این شیوه گفت: این روش ها در کشور های اروپایی از جمله آلمان ، سوئد و کشور های امریکایی و حتی کشور های آسیایی چون ژاپن، چین، هند و مالزی در مدارس ، دانشگاه ها و همچنین به کارمندان بانک ها ، صندوقداران ، تاجران و غیره آموزش داده می شود.

داداشی با بیان اینکه این روش محاسباتی جام جهانی داشته و هر دو سال یکبار در کشورهای مختلف برگزار می شود، گفت: یادگیری تکنیک های شیوه محاسبات سریع و ذهنی ریاضی هیچ محدودیتی ندارد و همه افراد با هر میزان هوش می توانند محاسبات ریاضی را در ذهن انجام دهند.

داداشی با بیان اینکه این روش ها از سوم دبستان آموزش داده می شود، گفت: در این سن طی 9 ماه به دانش آموز جدول ضرب آموزش داده می شود اما با استفاده از این روش، جدول ضرب خیلی راحت و با استفاده از انگشتان دست به دانش آموز آموزش داده می شود که به این ترتیب، فرد جدول ضرب را در سه هفته یاد می گیرد و در دو هفته می آموزد انگشت در محاسبات را حذف کند.

وی اضافه کرد: آموزش سنتی در مدارس باعث می شود نیمکره چپ مغز فرد فعال شود و نیمکره راست بی استفاده باقی بماند، اما این محاسبات باعث می شود هر دو نیمکره فعال و بتدریج ورزیده شود. این در حالی است که برای آموزش این روش ها، ما از مفاهیم اصلی ریاضی استفاده می کنیم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، داداشی در توضیح این مطلب افزود: ابتدا به دانش آموز، روش های سنتی محاسبه آمورش داده می شود و سپس روش های سریع و جدید در ریاضیات را که حدود 80 درصد از آن ها نیز روش های بین المللی و پذیرفته شده است، آموزش داده می شود.

اجتمام(3)**9105**1569

انتهای پیام /*