مخالفان مصری درباره تصمیم مرسی برای برگزاری انتخابات مذاکره می کنند

تهران - خبرگزاری آمریکایی یونایتدپرس اینترنشنال روز جمعه گزارش داد که مخالفان مصری قصد دارند در نشست فوق العاده ای که امروز برگزار می کنند در باره تصمیم رییس جمهوری این کشور درخصوص برگزاری انتخابات پارلمانی در چهار مرحله بحث و تبادل نظر کنند.

کد خبر: 80554949 | تاریخ خبر: 04/12/1391 - 10:3

این گزارش می افزاید، دفاتر سیاسی و دبیرخانه برخی از احزاب مخالف مصر امروز نشست فوق العاده ای تشکیل می دهند تا در باره تصمیم محمد مرسی رییس جمهوری مصر درخصوص انتخابات پارلمانی در چهار مرحله بحث و تبادل نظر کنند.

منابعی در احزاب مخالف و جبهه نجات ملی - بزرگترین جمعیت مخالفان مصر- اعلام کردند که گروهی از احزاب همراه با جبهه نجات ملی در خصوص دعوت رییس جمهوری مصر برای برگزاری انتخابات پارلمانی آینده در چهار مرحله برای انتخاب نمایندگان جدید مجلس نشست فوق العاده ای تشکیل می دهند.

این منابع توضیح دادند که حزب ˈالوفدˈ که بزرگترین حزب مخالفان می باشد بعدازظهر امروز را زمان برگزاری نشست فوق العاده برای هیات عالی اعلام کرد و به احتمال زیاد نشست جبهه نجات ملی نیز بعد از برگزاری نشست الوفد انجام می گیرد.

مرسی از مردم مصر خواسته است برای انتخاب نمایندگان مجلس -که بر اساس قانون اساسی سابق این کشور به نام مجلس مردمی نامیده می شود- در چهار مرحله که شامل 27 استان می باشد، شرکت کنند.

این انتخابات قرار است از 27 آوریل (8 اردیبهشت) شروع و در اواخر ژوئن آینده (اوایل تیر) پایان یابد و اولین نشست نمایندگان جدید مجلس نیز در 7 جولای (17 تیر ماه) برگزار گردد.

مترجمام**1408**1337

انتهای پیام /*