برگزیدگان سی ویکمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر معرفی شدند

تهران - برگزیدگان سی ویکمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر در بخش های مسابقه ˈعکس و پوسترˈ، ˈرادیو تئاترˈ، ˈایرانˈ، ˈتئاتر خیابانیˈ، ˈبین المللˈ و ˈمناطق، تجربه های نو و نگاه تازهˈ معرفی شدند.

کد خبر: 80522513 | تاریخ خبر: 12/11/1391 - 14:35

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، مراسم اختتامیه سی ویکمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر صبح پنجشنبه با حضور دکتر محمود احمدی نژاد رییس جمهوری، سیدمحمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حمید شاه آبادی معاون امور هنری وزیر ارشاد، قادر آشنا مدیر مرکز هنرهای نمایشی و جمعی از هنرمندان برگزار شد.

برگزیدگان سی ویکمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر در بخش های مسابقه ˈعکس و پوسترˈ، ˈرادیو تئاترˈ، ˈایرانˈ، ˈتئاتر خیابانیˈ، ˈبین المللˈ و ˈمناطق، تجربه های نو و نگاه تازهˈ به شرح ذیل معرفی شدند:** بین الملل

بخش نخست اهدای جوایز که با حضور رییس جمهوری صورت گرفت، آثار حاضر در بخش بین الملل این رویداد بود.

هیات داوران این بخش متشکل از داود رشیدی، مسعود رایگان، مجید سرسنگی، جنت سلیم آوا و ماریوس گولاج، آرای خود را به این شرح اعلام کردند.

- موسیقی

هیات داوران با اهدای لوح تقدیر و مبلغ 800 دلار، ضمن تقدیر از بامداد افشار برای نمایش ˈویتسکˈ از ایران، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ 1500 دلار جایزه نقدی را به بابک مهری برای موسیقی نمایش ˈگیل گمشˈ از ایران اهدا کرد.- طراحی لباس

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ 1500 دلار جایزه نقدی نفر برگزیده این بخش به آتوسا قلم فرسایی برای طراحی لباس نمایش ˈهملتˈ از ایران تعلق گرفت.- طراحی صحنه

همچنین منوچهر شجاع طراح صحنه نمایش ˈهملتˈ از ایران جایزه نفر برگزیده این بخش شامل تندیس جشنواره، دیپلم و افتخار و مبلغ 1500 دلار جایزه نقدی را از آن خود کرد.- بازیگری مرد

در این بخش، هیات داوران با اهدای لوح تقدیر و مبلغ 800 دلار از فربد فرهنگ بازیگر نمایش ˈتل - ضحاکˈ تقدیر کردند و تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ 2000 دلار جایزه نقدی نفر برگزیده به مرتضی اسماعیل کاشی بازیگر نمایش ˈویتسکˈ از ایران اهدا شد.- بازیگری زن

در این بخش نیز لوح تقدیر و مبلغ 800 دلار به هانیه توسلی بازیگر نمایش ˈقرارˈ به عنوان فرد تقدیر شده اهدا شد و تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ 2000 دلار جایزه نقدی نفر برگزیده به پانته آ پناهی ها بازیگر نمایش ˈویتسکˈ از ایران رسید.- نمایشنامه نویسی

هیات داوران در بخش بین الملل با اعلام اینکه در حوزه نمایشنامه نویسی نفر برگزیده ای برای معرفی وجود ندارد، لوح تقدیر و مبلغ 1200 دلار خود را به نسیم احمدپور نویسنده بخش ˈتلˈ از نمایش ˈتل - ضحاکˈ به عنوان یک متن اقتباسی و طلا معتضدی نویسنده نمایش ˈقرارˈ به عنوان یک متن اورژینال به عنوان آثار تقدیری، اهدا کرد.- کارگردانی

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ 2500 دلار جایزه نقدی نفر برگزیده به علی اصغر دشتی و نیکلاس هلبلینگ کارگردانان نمایش ˈتل - ضحاکˈ محصول ایران و سوییس اهدا شد.- جایزه ویژه

جایزه ویژه سی ویکمین جشنواره تئاتر فجر در بخش بین الملل متشکل از تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ 3000 دلار جایزه نقدی به گروه نمایش ˈویتسکˈ به کارگردانی ˈرضا ثروتیˈ از ایران تعلق گرفت.** عکس و پوستر

هیات داوران بخش عکس متشکل از سیامک زمردی مطلق، ناصر عرفانیان و ابراهیم حسینی و بخش پوستر شامل ابراهیم حقیقی، امیر اثباتی و مهدی مهدیان آرای خود را به این شرح اعلام کردند:

- بخش عکس

در این بخش با اهدای لوح از لیلی صدیق برای عکاسی از نمایش ˈآمدیم، نبودید، رفتیمˈ و شرمین ولی محمد برای عکاسی از نمایش ˈتغییرات غم انگیز برای آقای صادˈ تقدیر شد.

همچنین لوح تقدیر و هشت میلیون ریال جایزه نفر سوم به آوا کیایی برای عکاسی از نمایش ˈسومین شنبه هفته که به اشتباه به اون می گن دوشنبهˈ، لوح تقدیر و 10 میلیون ریال جایزه نفر دوم به رضا قاسمی زرنوشه برای عکاسی از نمایش ˈخاطره ای نداشتم حتی اگر هزار سالم بودˈ و تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و 12 میلیون ریال جایزه نقدی نفر اول به کاوه کرمی برای عکاسی از نمایش ˈخیاط ناشی و چهار اپیزود دیگرˈ اهدا شد.

- بخش پوستر

در این بخش با اهدای لوح از حامد بارئی طبری برای طراحی پوستر نمایش ˈبه سلامت جادهˈ و بابک صفری برای طراحی پوستر نمایش ˈکبوتری ناگهانˈ تقدیر شد.

در ادامه، لوح تقدیر و هشت میلیون ریال جایزه نفر سوم به خیام مؤیدی برای طراحی پوستر نمایش ˈغرغشه در فرکانس دوختˈ، لوح تقدیر و 10 میلیون ریال جایزه نفر دوم به مهدی فاتحی برای طراحی پوستر نمایش ˈپاورقیˈ و تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و 12 میلیون ریال جایزه نقدی نفر اول به آرش تنهایی برای طراحی پوستر نمایش ˈسرگذشت دو روزنامه نگارˈ اهدا شد.** رادیو تئاتر

آرای هیات داوران بخش رادیو تئاتر متشکل از جهانشاه آل محمود، نادر برهانی مرند و محسن قصابیان نیز به این شرح بود:

- بازیگری زن

لوح تقدیر و مبلغ هشت میلیون ریال جایزه نفرات برگزیده به سحر حاجی آغاسی بازیگر نمایش های رادیویی ˈیک دروغ زیباˈ و ˈشبیه شمرˈ و فریبا طاهری فرد بازیگر نمایش رادیویی ˈهمه دزدها که دزد نیستندˈ اهدا شد.

- بازیگری مرد

لوح تقدیر و جایزه نقدی هشت میلیون ریالی جایزه نفرات برگزیده به امیر جوشقانی بازیگر نمایش رادیویی ˈهمه دزدها که دزد نیستندˈ و بیوک میرزایی بازیگر نمایش رادیویی ˈجلد اول چاپ آخرˈ تعلق گرفت.

- تهیه کنندگی

فرشاد آذرنیا تهیه کننده نمایش رادیویی ˈهمه دزدها که دزد نیستندˈ جایزه نفر برگزیده این بخش شامل لوح تقدیر و مبلغ هشت میلیون ریال را دریافت کرد.

- نمایشنامه نویسی

بابک صفی خانی برای نمایش ˈیک دروغ زیباˈ لوح تقدیر و جایزه 10 میلیون ریالی نفر برگزیده را به خود اختصاص داد.

- کارگردانی

لوح تقدیر و جایزه 10 میلیون ریالی نفر برگزیده این بخش به مینو جبارزاده کارگردان نمایش رادیویی ˈهمه دزدها که دزد نیستندˈ اهدا شد.** تئاتر خیابانی

هیات داوران شامل حسن دولت آبادی، مسلم قاسمی و شهرام نوشیر آرای خود در بخش های مختلف تئاتر خیابانی را به این شرح اعلام کردند:

- موسیقی

لوح تقدیر و مبلغ چهار میلیون ریال این بخش به عبدالرضا غلامی آهنگساز نمایش خیابانی ˈچه پی و چوچاپˈ و تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی هشت میلیون ریالی نفر برگزیده این بخش به کیارش رحیمی، محمد زارع و علیجان اسماعیلی برای موسیقی نمایش خیابانی ˈمترسکˈ اهدا شد.

- طراحی

لوح تقدیر و مبلغ چهار میلیون ریال این بخش به مهتاب سیف علیپور و محسن فاریابی طراحان نمایش خیابانی ˈچه پی و چوچاپˈ و تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی هشت میلیون ریالی نفر برگزیده این بخش به مصطفی کولیوندی طراح نمایش خیابانی ˈهفت خوان از تولید به مصرفˈ از دهلران اهدا شد.

- بازیگری زن

فاطمه علی پرست بازیگر نمایش خیابانی ˈافسانه آهˈ از لاهیجان و فاطمه رادمنش بازیگر نمایش خیابانی ˈچه پی و چوچاپˈ با دریافت لوح و مبلغ شش میلیون ریال مورد تقدیر قرار گرفتند و تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ 10 میلیون ریال جایزه نقدی نفر برگزیده به مرجان قاسمی بازیگر نمایش خیابانی ˈهفت خوان از تولید به مصرفˈ از دهلران تعلق گرفت.

- بازیگری مرد

مرتضی کهن بازیگر نمایش خیابانی ˈدر انتظار افتتاحˈ از تهران و مصطفی کولیوندی بازیگر نمایش خیابانی ˈهفت خوان از تولید به مصرفˈ با دریافت لوح و مبلغ شش میلیون ریال مورد تقدیر قرار گرفتند و تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ 10 میلیون ریال جایزه نقدی نفر برگزیده به علی محمد رادمنش بازیگر نمایش خیابانی ˈچه پی و چوچاپˈ از رسید.

- طرح و ایده

در این بخش با اهدای لوح و جایزه نقدی شش میلیون ریالی از حیدر رضایی برای طرح نمایش خیابانی ˈهفت خوان از تولید به مصرفˈ تقدیر شد و تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ 10 میلیون ریال جایزه نقدی نفر برگزیده به علی محمد رادمنش برای طرح نمایش خیابانی ˈچه پی و چوچاپˈ اهدا شد.

- کارگردانی

در این بخش حیدر رضایی با دریافت لوح و مبلغ هشت میلیون ریال برای کارگردانی نمایش خیابانی ˈهفت خوان از تولید به مصرفˈ مورد تقدیر قرار گرفت و علی محمد رادمنش کارگردان نمایش خیابانی ˈچه پی و چوچاپˈ تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ 12 میلیون ریال جایزه نقدی نفر برگزیده را به خود اختصاص داد.** ˈمناطقˈ، ˈتجربه های نوˈ و ˈنگاه تازهˈ

هیات داوران این بخش متشکل از نصراله قادری، مصطفی مختاباد و حسین مسافر آستانه آرای خود را به این شرح اعلام کردند:

- موسیقی

هیات داوران با اهدای لوح و مبلغ 10 میلیون ریال جایزه نقدی از سعید تهرانی برای موسیقی نمایش ˈرابینسون کروزوئهˈ تقدیر کرد و محمد فرشته نژاد برای موسیقی نمایش ˈآن سم ها سرگذشتمان نبشتˈ جایزه نفر برگزیده متشکل از تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی 15 میلیون ریال را از آن خود کرد.

- طراحی صحنه

هیات داوران با اهدای لوح و مبلغ 10 میلیون ریال جایزه نقدی از مسلم نارکی طراح صحنه نمایش ˈپرخاش های زنی که مادر بودˈ از گچساران تقدیر کرد و امیرحسین دوانی طراح صحنه نمایش ˈپروانگیˈ جایزه نفر برگزیده شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی 15 میلیون ریال را کسب کرد.

- بازیگری مرد

لوح و جایزه نقدی 15 میلیون رالی به مهران امام بخش بازیگر نمایش ˈزمان لرزهˈ از تهران و صاحب آهنگر بازیگر نمایش ˈتولدت مبارک سامیˈ از ساری اهدا شد و تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی 20 میلیون ریالی نفر برگزیده به بهرام افشاری بازیگر نمایش ˈرابینسون کروزوئهˈ تعلق گرفت.

- بازیگری زن

در این بخش هیات داوران با اهدای لوح تقدیر از کیانا فتح نیا بازیگر خردسال نمایش ˈشب بخیر کوچولوˈ به صورت ویژه تقدیر کردند.

همچنین لوح و جایزه نقدی 15 میلیون ریالی به مریم عطیه میرزایی بازیگر نمایش ˈخون و ماتیکˈ از کرمانشاه و طیبه نیک آزاد بازیگر نمایش ˈخانه شیشه ایˈ از آبادان اهدا شد و تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی 20 میلیون ریالی نفر برگزیده به رویا میرعلمی بازیگر نمایش ˈزمان لرزهˈ رسید.

- نمایشنامه نویسی

لوح تقدیر و 20 میلیون ریال جایزه نقدی نفرات برگزیده این بخش به حمیدرضا نعیمی برای نمایشنامه ˈرابینسون کروزوئهˈ و علی افضل برای نمایشنامه ˈپروانگیˈ تعلق گرفت و تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و 30 میلیون ریال جایزه نقدی نفر برگزیده به اصغر گروسی نویسنده نمایش ˈزمان لرزهˈ اهدا شد.

- کارگردانی

لوح و 20 میلیون ریال جایزه نقدی نفرات برگزیده این بخش به میلاد نیک آبادی کارگردان نمایش ˈرابینسون کروزوئهˈ و علی حیدری کارگردان نمایش ˈخانه شیشه ایˈ رسید و تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و 30 میلیون ریال جایزه نقدی نفر برگزیده به عامر مسافر کارگردان نمایش ˈپروانگیˈ اهدا شد.** مسابقه تئاتر ایران

هیأت داوران این بخش متشکل از رحمت امینی، محمدعلی خبری، محمود عزیزی، فریدون علیاری و تاجبخش فناییان آرای نفرات برگزیده این بخش را به این ترتیب به برگزیدگان اهدا کردند:

- موسیقی

در این بخش از فرشاد فزونی برای موسیقی نمایش ˈترنˈ تقدیر به عمل آمد و سیاوش لطفی برای موسیقی نمایش ˈپوتین های عمو باباˈ به عنوان نفر برگزیده معرفی شد.

- طراحی صحنه

در این بخش از سینا ییلاق بیگی طراح صحنه نمایش ˈطعم آلوی جنگلیˈ تقدیر به عمل آمد و سیدمحمد مساوات طراح صحنه نمایش ˈبازیخانه قیاس الدین مع الفارقˈ به عنوان نفر برگزیده معرفی شد.

- بازیگری مرد

امیرکاوه آهنین جان بازیگر نمایش ˈمرد مقابلˈ، حسین محب اهری بازیگر نمایش ˈرام کردن زن سرکشˈ و علیرضا مهران بازیگر نمایش ˈسی وسهˈ مورد تقدیر قرار گرفتند و فرزین صابونی بازیگر نمایش ˈترنˈ به عنوان نفر برگزیده انتخاب شد.

- بازیگری زن

رویا نونهالی بازیگر نمایش ˈطعم آلوی جنگلیˈ، آناهیتا همتی بازیگر نمایش ˈتعبیر یک رویاˈ و گیتی قاسمی بازیگر نمایش ˈمن 15 سال گریه نکردمˈ مورد تقدیر قرار گرفتند و رویا افشار بازیگر نمایش ˈدرخشش در ساعت مقررˈ به عنوان نفر برگزیده انتخاب شد.

- نمایشنامه نویسی

در این بخش نیز هیات داوران ضمن تقدیر از خیرالله تقیانی پور برای نمایشنامه ˈتعبیر یک رویاˈ و حمیدرضا آذرنگ برای نمایشنامه ˈترنˈ، میلاد اکبر نژاد نویسنده نمایش ˈکابوس وقتی کاپوچینو تمام می شودˈ را به عنوان نفر برگزیده این بخش معرفی کرد.

- کارگردانی

در این بخش نیز فریدون ولایی کارگردان نمایش ˈسایه ها و بادˈ و سیدمحمد مساوات کارگردان نمایش ˈبازیخانه قیاس الدین مع الفارقˈ مورد تقدیر قرار گرفتند و سیما تیرانداز کارگردان نمایش ˈمرد مقابلˈ به عنوان نفر برگزیده انتخاب شد.

سی ویکمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر از 26 دی ماه تا 12 بهمن ماه به دبیری سعید کشن فلاح برگزار شد.

فراهنگ(5) ** 9266 ** 1071

انتهای پیام /*