به مناسبت میلاد پیامبر رحمت؛

روایت ˈمیهمان داریمˈ جلوی دوربین رفت

تهران - فیلمبرداری فیلم سینمایی ˈمیهمان داریمˈ به کارگردانی محمدمهدی عسگرپور امروز -سه شنبه 10بهمن- همزمان با میلاد حضرت محمد (ص) در تهران آغاز می شود.

کد خبر: 80519649 | تاریخ خبر: 10/11/1391 - 14:47

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، محصول جدید سازمان توسعه سینمایی سوره، پس از فیلم های ˈحوض نقاشیˈ ، ˈخسته نباشیدˈ و ˈتاج محلˈ را محمدمهدی عسگرپور کارگردانی می کند، این کارگردان پیشتر فیلم های سینمایی ˈپرواز در نهایتˈ، ˈقدمگاهˈ، ˈاقلیماˈ و ˈهفت و پنج دقیقهˈ را ساخته است.

فیلم سینمایی ˈمیهمان داریمˈ یک اثر اقتباسی است.

پرویز پرستویی، آهو خردمند، بهروز شعیبی، سهیلا گلستانی، معصومه قاسمی پور، مهدی صادقی و محمد صادقی بازیگران این فیلم هستند.** آبادانی ها حق دارند واقعیت زندگی شان را در ˈتاج محلˈ ببینند

تیما امیری بازیگر فیلم سینمایی ˈتاج محلˈ تأکید کرد مردم آبادان برای نخستین بار فیلمی را می بینند که برای آنها و دغدغه هایشان ساخته شده است.

تیما امیری بازیگری بوده که برای بازی در فیلم سینمایی ˈماندوˈ در جشنواره بین المللی فیلم بیروت تقدیر شد درباره اولین مواجهه خود با فیلمنامه ˈتاج محلˈ گفت: فیلمنامه را که خواندم چیزی که بیشترین توجهم را جلب کرد این بود که در فیلمنامه تأکید بر نشان دادن شهریت آبادان و واقعیات زندگی امروز آبادانی ها بود. برای اولین بار فیلمی ساخته شد که برای آبادان و مردم آبادان است.

وی افزود: همیشه آبادان را در فیلم های سینمایی جنگی و دفاع مقدس می دیدیم. هیچ وقت به خود آبادان و مردمش نزدیک نشدیم. با توجه به اینکه خودم اهل آبادان هستم خوشحال بودم که فیلم زاویه تازه ای به این شهر انتخاب کرده است.

امیری افزود: در فیلم واقعیتی را نشان می دهیم که اکثر مردم آبادان با آن درگیرند. بنابراین نشان ندادن خیابان ها و رنگ و لعاب احتمالی شهرسیاه نمایی نیست. این مردم بعد از جنگ و تا همین الان سختی های فراوانی را کشیده اند پس حقشان است که در اولین فیلمی که برایشان ساخته می شود فضای واقعی شهرشان را ببینند. امیدوارم فیلم ˈتاج محلˈ عادلانه در جشنواره فجر مورد قضاوت قرار گیرد.

جشنواره فیلم فجر از12 تا 22 بهمن ماه برگزار می شود.

فراهنگ(2)**9266

انتهای پیام /*