نقوی حسینی:

برگزاری نشست های مشترک دولت ومجلس موجب کاهش مشکلات اجرایی کشورمی شود

تهران- سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: برگزاری نشست های مشترک دولت و مجلس به دلیل شناخت کاستی ها و نقاط ضعف قانونی، موجب کاهش مشکلات اجرایی کشور می شود.

کد خبر: 80508095 | تاریخ خبر: 02/11/1391 - 11:25

ˈسیدحسین نقوی حسینیˈ روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا اظهارداشت: برگزاری این نشست های مشترک عامل بسیار موثری در افزایش هم افزایی است.

وی افزود: دو قوه در این نشست ها می توانند با کمک یکدیگر و با بهره گیری از ظرفیت ها بر تمامی مشکلات فائق آیند و راه روشنی را برای آینده تعریف کنند.

نماینده مردم ورامین در مجلس نهم با بیان این که مجلس قانون گذار و دولت نیز مجری قوانین است، یادآور شد: هر چقدر هماهنگی بین قوای مقننه و مجریه افزایش یابد، کاستی ها و نقاط ضعف قانونی برطرف می شود.

نقوی حسینی خاطرنشان کرد: این هماهنگی موجب می شود مجلس شورای اسلامی قوانین مورد نظر دولت را تصویب و مشکلات اجرایی قوه مجریه را برطرف کند و درواقع چنین نشست هایی نظرات را به یکدیگر نزدیک و روند اقدامات اجرایی دولت را تسهیل می کند.

وی همچنین جلسه دو شب گذشته مجلسی ها با دولت را مثبت ارزیابی کرد و گفت: برگزاری این جلسات در سه سطح رییسان قوا، هیات رییسه مجلس و هیات دولت ؛ رییسان کمیسیون های تخصصی مجلس و مدیران ارشد دولت و نشست های عمومی نمایندگان مجلس و هیات دولت باید به صورت موضوعی ادامه یابد.

سیام(4)**9187**1336

انتهای پیام /*