منطقه شکار ممنوع کوه مند دشتی بوشهر به حفاظت شده تبدیل شود

بوشهر- رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دشتی گفت: منطقه شکار ممنوع کوه مند این شهرستان باید به منطقه حفاظت شده ارتقا یابد.

کد خبر: 80491683 | تاریخ خبر: 19/10/1391 - 18:6

به گزارش ایرنا، مصطفی رشیدی روز سه شنبه در گفت وگوبا ایرنا اظهارکرد: منطقه شکار ممنوع کوه مند شهرستان دشتی بیش از36 هزار هکتار مساحت دارد که به دلیل حفاظت های های به عمل آمده درچند سال اخیر شرایط لازم برای ارتقا به منطقه حفاظت شده مند را به دست آورده است.

وی افزود: براساس آخرین سرشماری که در سال جاری انجام شده تعداد حیوانات این منطقه شکار ممنوع بیش از 50 درصد افزایش داشته است.

رشیدی ادامه داد: پوشش گیاهی مناسب، شرایط آب وهوایی واقلیمی منطقه کوه مند و تلاش شبانه روزی ماموران ومحیط بانان سبب شده این منطقه شکار ممنوع همه شرایط را برای ارتقا به منطقه حفاظت شده به دست آورد.

وی افزود: کار احداث ساختمان محیط بانی کوه مند با اعتبار 800 میلیون ریال ازسال گذشته آغاز شده است وهم اکنون بیش از 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که تا پایان سال جاری به بهره برداری خواهد رسید و زمینه را برای حفاظت بیشتر وبهتر محیط بانان محیط زیست دراین منطقه حساس فراهم خواهد کرد.

رییس اداره حفاظت محیط ریست شهرستان دشتی بیان کرد: چند منطقه دیگر شهرستان دشتی شامل کوه سیاه، کوه چاهگاه، کوه کردلان، کوه بیرمی وحاشیه رودخانه مند دشتی به دلیل پوشش گیاهی مناسب و شرایط بسیار مساعد آب وهوایی شرایط لازم برای تبدیل به منطقه شکارممنوع دارد و پیگیری لازم برای تبدیل این مناطق به شکارممنوع انجام شده است.

شهرستان دشتی با مرکزیت شهر خورموج از مناطق مهم کشاورزی و زیست محیطی استان بوشهر است که در فاصله 80 کیلومتری جنوب بوشهر واقع است. ک/3

7206/539

انتهای پیام /*