برنامه های هفته وقف در استان قزوین اعلام شد

قزوین - معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین در آستانه آغاز هفته وقف برنامه های این هفته در این استان را اعلام کرد.

کد خبر: 80489840 | تاریخ خبر: 18/10/1391 - 16:17

حجت الاسلام والمسلیمن ˈرضا نوروزی ˈروز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به تبیین برنامه های هفته وقف در این استان پرداخت وافزود:شعار هفته وقف امسال ˈهمه واقف باشیمˈ تعیین شده است.

وی گفت : هدف از این نامگذاری، ترویج فرهنگ وقف دسته جمعی و عملیاتی کردن وقف های مشارکتی است.

حجت الاسلام نوروزی تصریح کرد: غبار روبی و عطرافشانی امامزادگان و بقاع متبرکه و قبور مطهر شهدا، دیدار با امام جمعه،استاندار،ویزیت رایگان بیماران در درمانگاه موقوفه در شهرصنعتی البرز ،همکاری با امامزاده سلطان سید محمد (ع) جهت ارایه خدمات پزشکی در محل امامزاده، تهیه بسته فرهنگی و تبلیغاتی و برگزاری نمایشگاه وقف در مصلی نمازجمعه شهرستان ها و بقاع متبرکه شاخص استان از جمله برنامه های این هفته است .

وی اضافه کرد:ارایه گزارش فعالیتها و اهداف و برنامه های هفته وقف ، اهمیت وقف و موقوفات و بقاع متبرکه در نماز جمعه ،ارسال پیامک با مضامین هفته وقف ،هماهنگی پخش تیزر و زیرنویس هفته وقف از صدا و سیمای استان،تهیه آیات و روایات و شعارهای وقف و بقاع و ارسال به ادارات کل ، تجلیل از خبرنگاران حوزه وقف و دیدار با خانواده شهدا از دیگر برنامه ها است .

بگفته وی ،افتتاح و کلنگ زنی پروژه های امامزادگان و موقوفات و اماکن مذهبی ،نشست خبری و مطبوعاتی ،برگزاری دعا در امامزاده ها،برگزاری محافل انس با قرآن ، برگزاری جشنواره یاوران وقف ، تجلیل از واقفین ، خیرین ، متولیان ، هیات امناء ، خادمین ، ائمه جماعات و روحانیون فرهنگی بقاع متبرکه،برگزاری همایش وقف و رسانه و تجلیل از رسانه های برتر،اعزام 23 نفر مبلغ به مناطق محروم ،برگزاری ایستگاه مشاوره وقف نیز از اهم برنامه های این هفته است .

/1644/7390

انتهای پیام /*