ناخدا عزیزی:

تکاوران دریایی آماده انجام ماموریت های مختلف در آب های آزاد هستند

بندرعباس- جانشین تیپ تکاوران دریایی امام حسین (ع) نیروی دریایی ارتش، گفت: تکاوران دریایی ارتش برای انجام ماموریت های مختلف و دفاع از منافع کشورمان در آبهای آزاد و بین المللی از آمادگی و توانمندی بالایی برخوردار هستند.

کد خبر: 80479064 | تاریخ خبر: 10/10/1391 - 13:30

ناخدا یکم ستاد ˈ احمد عزیزی ˈ روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار اعزامی ایرنا با اشاره به مقابله تکاوران دریایی ارتش با دزدان دریایی در ماموریت های برون مرزی، افزود: تکاوران دریایی و نیروهای تفنگدار دریایی آمادگی دارند در سه هزار کیلومتر دورتر از مرزهای کشور و آب های آزاد وارد عمل شده و از منافع کشورمان دفاع کنند.

ناخدا عزیزی یادآور شد: تکاوران دریایی در طول سال های گذشته و به ویژه امسال توانستند ضمن مقابله با دزدان دریایی در چندین نوبت برخی کشتی های ایرانی و خارجی را از چنگ آنها نجات دهند که بازتاب های بین المللی و داخلی خوبی به دنبال داشت.

وی در ادامه یادآور شد: تیپ تکاوران دریایی در رزمایش تخصصی ولایت 91، ضمن انجام عملیات دریافت تجهیزات و بارگیری مهمات،به سمت منطقه ماموریت اعزام شدند.

ناخدا عزیزی با بیان این که نیروهای تکاوران دریایی در نقاطی از سواحل عمان که از پیش مشخص شده بود، مستقر شدند، گفت: ماموریت اصلی این نیروها، جلوگیری و دفاع نقطه ای از نزدیک شدن دشمن فرضی به نیروهای خودی در سواحل دریایی عمان بود.

وی اظهارداشت: تکاوران دریایی در ادامه رزمایش تخصصی دریایی ولایت 91 با اجرای آتش پرحجم بر تهاجم دشمن فرضی علیه نیروهای خودی غلبه کردند و بدون کوچکترین مشکلی به تمامی اهداف خود دست یافتند.

جانشین تیپ تکاوران دریایی امام حسین (ع) نیروی دریایی ارتش با بیان این که این تکاروان یا نیروهای عملیاتی ویژه از نیروهای تاکتیکی و به روز و کار آمدی تشکیل شده اند، گفت: آنها در تمامی عملیات های نیروی دریایی و حتی در سطح نیروهای مسلح حرف اول را در دریا و قدرت دریایی راهبردی می زنند.

ناخدا عزیزی خاطر نشان کرد: در تمامی رزمایش ها بازرسان ستاد کل نیروهای مسلح به روحیه و آمادگی رزمی و جسمی نیروهای تیپ تکاوران دریایی امام حسین (ع) نمره خوبی دادند به شکلی که در تدبیر و سیاست های کلی دفاعی کشور نقش ویژه ای برای این تکاوران قائل هستند.

به گزارش خبرنگاران اعزامی ایرنا، رزمایش تخصصی دریاییˈولایت91ˈ نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از روز جمعه گذشته (هشتم دی ماه) با رمز ˈیا حسین (ع)ˈ در شرق تنگه هرمز، دریای عمان و مدار 18 درجه شمال اقیانوس هند آغاز شد.

سیام(3)**1723**9103**1478/668

انتهای پیام /*