سخنگوی رزمایش تخصصی دریایی ولایت 91:

ارزیابی سامانه های پرتابی و جنگال در رزمایش تخصصی دریایی ولایت 91

بندرعباس - سخنگوی رزمایش تخصصی دریایی ˈ ولایت 91 ˈ، گفت: سامانه هایی که در طول یک سال گذشته در کشور طراحی، تولید و بهینه شده اند، همانند سامانه های پرتابی نظیر موشک و اژدر در رزمایش ولایت 91 مورد آزمایش و ارزیابی قرار می گیرند.

کد خبر: 80476089 | تاریخ خبر: 08/10/1391 - 15:38

به گزارش خبرنگاران اعزامی ایرنا، امیر دریادار ˈ امیر رستگاریˈ روز جمعه افزود: این سامانه ها در سه حوزه افزایش برد، دقت اصابت و قدرت تخریب مورد آزمایش و ارزیابی قرار خواهند گرفت.

به گفته امیر دریادار رستگاری، در این رزمایش همچنین سامانه های دیگری نظیر جنگال و اهدافی نظیر ارتقای سطح کیفی سامانه فرماندهی و کنترل یکپارچه مورد ارزیابی قرار می گیرند.

وی ادامه داد: کنترل یکپارچه سامانه های ارتباطی امن و ایمن، همسان سازی و انتقال تجربه توسط کارکنان قدیمی به جوانان و افزایش سرعت واکنش سریع یگان های نیروی دریایی ارتش در مواقع مقتضی و در حالت های غیرمترقبه از اهداف رزمایش تخصصی دریایی ولایت 91 است که در طول مدت زمان برگزاری این رزمایش پیگیری می شود.

رزمایش تخصصی دریایی ولایت 91 صبح امروز جمعه با فرمان امیر دریادار ˈحبیب الله سیاریˈ فرمانده نیروی دریایی ارتش از روی عرشه زیردریایی فوق سنگین طارق با رمز ˈیا حسین(ع)ˈ آغاز شد.

در این رزمایش دریادلان نیروی دریایی ارتش پس از رصد لحظه ای تحرکات نیروهای دشمن فرضی(نارنجی) توسط ناوشکن جمهوری اسلامی ایران جماران و اعلام اطلاعات جمع آوری شده به قرارگاه مرکزی رزمایش، یگان های شناور خودی(نیروهای آبی) شامل زیردریایی ها، شناورهای سطحی ، هواناوها را طی مانور تاکتیکی از محل استقرار به سمت منطقه ماموریت به منظور مقابله با نیروهای مهاجم فرضی حرکت دادند.

ˈصلح، دوستی و امنیتˈ برای منطقه خلیج فارس پیام این رزمایش برای کشورهای همسایه و ˈاراده جدی ملت ایران برای دفاع از منابع و منافع حیاتی خود در تمام عرصه ها به خصوص در آبهای آزادˈ پیام این رزمایش ولایت 91 برای دشمنان جمهوری اسلامی است.

سیام(5)**9103**1723**1478

انتهای پیام /*