مدیر کل سیاسی و انتخابات استانداری آذربایجان غربی:

ایران و ترکیه ظرفیت های زیادی برای توسعه مناسبات دارند

ارومیه - مدیر کل سیاسی و انتخابات استانداری آذربایجان غربی گفت: ایران و ترکیه ظرفیت های زیادی برای توسعه مناسبات همه جانبه با یکدیگر دارند.

کد خبر: 80412211 | تاریخ خبر: 22/08/1391 - 22:43

کاظم علی نژاد روز دوشنبه در دیدار با سرکنسول ترکیه در ارومیه افزود: برای گسترش هر چه بیشتر مناسبات دو طرف، به زودی چهارمین اجلاس استانداران مرزی دو کشور در استان ˈ آغریˈ ترکیه برگزار می شود که نشانگر علاقمندی دو طرف برای توسعه و تعمیق هر چه بیشتر مناسبات است.

وی اضافه کرد: توسعه همکاری های اقتصادی، تجاری و بازرگانی بین دو کشور ایران و ترکیه از اهداف اجلاس استانداران مرزی است که در روزهای 27 و 28 آبان ماه سال جاری به مدت دو روز برگزار خواهد شد.

علی نژاد اظهار کرد: حضور هیات بلند پایه ایرانی متشکل از معاون رییس جمهور در امور بین الملل و استاندار آذربایجان غربی در این اجلاس، نشان از عزم جدی مسوولین دو کشور برای توسعه مناسبات و همکاری با یکدیگر دارد.

وی گفت: بحث های کارشناسی و تخصصی در امور مختلف، دیدار دکتر سعیدلو، معاون رییس جمهور در امور بین الملل با ˈجودت یلمازˈ وزیر توسعه ترکیه ، نشست تخصصی استانداران مرزی ایران و ترکیه و پیگیری تفاهم نامه های قبلی از جمله برنامه های این اجلاس می باشد.

مدیر کل سیاسی و انتخابات استانداری آذربایجان غربی با ابراز امیدواری از اتخاذ تصمیم های مهم و اساسی بین مسوولین دو کشور در این اجلاس افزود: برگزاری چنین اجلاس هایی به سبب فراهم کردن زمینه های گسترش مناسبات اقتصادی و تجاری و همچنین فرهنگی به نفع هر دو کشور ایران و ترکیه و تمام منطقه است.

سرکنسول ترکیه در ارومیه نیز در این دیدار با تاکید بر اهمیت توسعه مناسبات ایران و ترکیه گفت: ترکیه نسبت به توسعه روابط همه جانبه با ایران اهمیت زیادی قایل است و مسوولین ترکیه از حضور هیات ایرانی در کشور خود استقبال می کنند.

ˈعلی تولگا کایا ˈ افزود: هماهنگی های لازم جهت برگزاری هر چه مطلوب این اجلاس با وزرات امور خارجه ایران، سفارت ترکیه در تهران و همچنین استانداری آذربایجان غربی انجام گرفته است.

583

انتهای پیام /*