اختصاصی

قدمی:‌ آلبوم ˈذکرحقˈ یاد خداوند است

تهران- محمد علی قدمی خواننده موسیقی ایرانی گفت: آلبوم موسیقی ˈذکرحقˈ یاد خداوند است و محتوایی عرفانی دارد.

کد خبر: 121875 | تاریخ خبر: 22/02/1389 - 16:31

ˈمحمد علی قدمیˈ خواننده و آهنگساز روز چهارشنبه به خبرنگار موسیقی ایرنا گفت: آلبوم آخر من به نام «ذکر حق» که مدتی است به بازار موسیقی عرضه شده، اثری عرفانی و سنتی است.

وی افزود: در این اثر از سازهای سنتی مانند سه تار، کمانچه، نی و تنبک استفاده شده است و قطعات آن همه یاد خداوند است.

این خواننده گفت: اشعاری که در آلبوم ذکر حق استفاده کرده ام از مولانا فروغی بسطامی و سعدی بوده، و برای نخستین بار از نثر معروف «منت خدای را عز و جل که طاعتش موجب قربت است و ...» استفاده کردم که کار بسیار مشکلی بود.

خواننده آلبوم ساقی گفت: آوازهایی را نیز به صورت کوتاه در این اثر اجرا کرده ام و فضای آلبوم در دستگاه های شور، بیات ترک و مشتقات و گوشه های مختلف آنهاست.

قدمی در پایان افزود: آلبوم ˈذکر حقˈ را پس از 15 سال از آلبوم نخستم برای خلوت و تنهایی و تفکر مخاطبان و علاقه مندان به موسیقی منتشر کرده ام.

آلبوم موسیقی ˈذکر حقˈ زمستان سال گذشته به خوانند گی و آهنگسازی محمد علی قدمی به بازار موسیقی عرضه شد.

نوازندگان این آلبوم ˈاحسان قدمیˈ با سه تار، دف، تنبک، ˈنیما رحمتیˈ با کمانچه، ˈیمین غفاریˈ با بم تار، ˈرضا پدیدارˈ با نی هستند که قدمی را یاری کرده اند.

محمدعلی قدمی اهل کرمانشاه بوده که در پرونده کاری خود مقام اول آواز در استان کرمانشاه در سال 1346، همکاری با ارکستر ملی با تایید استاد مرتضی حنانه و استاد حبیب الله بدیعی در سال 1354، اجرای کنسرت با گروه دانشجویان هنر در طی سالهای جنگ در داخل کشور را دارد.

وی همچنین اجرای کنسرت با گروههای بربط احمد علی راغب، گروه صبا ( شادروان حسین فرهادپور) ، گروه حلاج، گروه حنانه، گروه دلنوازی،‌ و شرکت در برنامه های موسیقایی خارج از کشور را در پرونده دارد.

از جمله کارهای او تشکیل گروه ساقی است که ترانه ˈساقیˈ قدمی سال ها در مناسبت های مختلف اجرا شده است.

وی پیش از این آلبوم موسیقی ˈساقیˈ را به بازار موسیقی عرضه کرده بود که مورد استقبال علاقه مندان هنر قرار گرفت.

انتهای پیام /*