بزرگترین تمرین غیر نظامی امداد در شرایط بحران در استان فارس برگزار می شود

شیراز- رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی فارس اعلام کرد: بزرگترین تمرین غیر نظامی امداد در شرایط بحران و زلزله با عنوان غدیر به منظور آمادگی نیروهای امدادی در شرایط بحران در شهرستان مهر استان فارس برگزار می شود.

کد خبر: 30106596 | تاریخ خبر: 13/09/1389 - 14:4

به گزارش خبرنگار ایرنا، دکتر محمد جواد مرادیان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در این مانور سازمانها و مراکز مرتبط از جمله استانداری فارس و هلال احمر استان فارس حضور دارند.

وی اظهار داشت: این گونه مانورها در راستای اهمیت آمادگی عمومی و بخشهای مرتبط در جهت کنترل وامداد رسانی در مواقع بحران مانند زلزله برگزار می گردند.

دکتر مرادیان گفت: این تمرین غیر نظامی در نوع خود از نظر حجم عملیات و گسترگی حوزه در استان فارس بی نظیر است و طی برگزاری آن همه شهرستان های جنوبی استان فارس به مرکزیت شهرستان مهر در امر برگزاری مشارکت دارند.

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی فارس اضافه کرد: افزایش تعامل و هماهنگی بین بخشی ، سنجش سرعت عمل دستگاهها در خدمات رسانی در شرایط بحران ، شناسایی نقاط قوت و ضعف در امداد رسانی و آمادگی دستگاههای امدادی و بیمارستان ها برای امداد رسانی در شرایط بحران از جمله اهداف برگزاری این تمرین غیر نظامی است.

وی یاد آور شد : جمعیت هلال احمر استان فارس دراین تمرین غیر نظامی با بر پایی کمپ اسکان موقت به ظرفیت 50 چادر به امداد رسانی و نجات می پردازد.

دکتر مرادیان گفت: بیمارستان های نمازی و شهید رجایی شیراز نیز به عنوان ستاد مرکزی هدایت و پذیرش مصدومان در این تمرین غیر نظامی در امداد رسانی مشارکت خواهد داشت.

وی گفت: این تمرین غیر نظامی 15 آذرماه در شهرستان مهر آغاز می شود و طی آن به مدت یکروز 350 نفر نیروی عمل کننده دانشگاه علوم پزشکی شیراز به امداد رسانی در شرایط بحران می پردازند.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری فارس هم دراین نشست گفت: در این تمرین غیر نظامی همه دستگاههای اجرایی که مسوولیت خدمات رسانی در شرایط بحرانی دارند به کار امداد رسانی در شرایط بحران خواهند پرداخت.

حمید تقی زاده افزود: منطقه ˈ اسیرˈ در شهرستان مهر کانون اصلی برگزاری این تمرین غیر نظامی است و طی آن در شهرستان های لامرد ، مهر ، خنج ، گراش ، فراشبند ، جهرم ، فسا ، قیر و کارزین و لارستان و برخی مناطق دیگر نیز امداد رسانی انجام خواهد شد.ک/2

677 /675

انتهای پیام /*