آخرین فصل اجرای برجام؟!

آخرین فصل اجرای برجام؟!

تهران - ایرنا- پایگاه خبری عصر ایران در یادداشتی نوشت: از لحن مقامات آمریکایی کاملا هویداست که دولت جدید واشنگتن به دنبال یک استراتژی جایگزین در قبال ایران و لغو برجام در 3 ماه آینده است.

15:7 - 1396/04/28
ادغام وزارتخانه ها در دولت های قبل بدون مطالعه کافی بود

پروانه مافی نماینده مردم تهران در گفتگو با تدبیر24:

ادغام وزارتخانه ها در دولت های قبل بدون مطالعه کافی بود

تهران - ایرنا- پروانه مافی نماینده دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با پایگاه خبری «تدبیر24»در ارتباط با لایحه دولت درخصوص تفکیک وزارتخانه ها که این روزها در کمیسیون های مجلس در دست بررسی قرار دارد و در محافل رسانه‌ ای مختلف محل بحث کارشناسان قرار گرفته است گفت: ادغام وزارتخانه های «راه و ترابری» با «مسکن و شهرسازی» و «صنعت و معدن» با «وزارت بازرگانی» در دولت دهم بر اساس تکلیف ذکر شده در برنامه پنجم توسعه و در راستای چابک سازی و کاهش هزینه های دولت بود.

14:34 - 1396/04/28
ثبات در کابینه عامل پیروزی دولت است

محمد هاشمی در گفت‌وگو با رویداد24:

ثبات در کابینه عامل پیروزی دولت است

تهران- ایرنا- محمد هاشمی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب در گفت وگو با پایگاه خبری رویداد 24 تاکید کرد: ثبات در کابینه را عامل پیروزی می‌بینم و این امر با تکرار کابینه سابق محقق می‌شود. دولت و رئیس‌جمهور به‌عنوان قوه مجریه یکی هستند و نمی‌توان برای آن تفکیک قائل شد بنابراین تغییرات نمی‌تواند عامل موفقیت به‌حساب آید، البته موانعی در کار دولت وجود دارد که باید تلاش کرد جهت هموار شدن مسیر ازسر راه برداشته شود.

12:57 - 1396/04/28
جهان پسا داعش: از خلافت پوشالی تا فراواقعیت

آزادسازی موصل و رقه به معنای پایان کار خلافت خودخوانده نیست

جهان پسا داعش: از خلافت پوشالی تا فراواقعیت

تهران- ایرنا- پایگاه خبری دیپلماسی ایرانی در یادداشتی نوشت: داعش تلاشی است آماس کرده و انحرافی برای پاسخ به بحران هویت در خاورمیانه، بحرانی که به دلیل ناهمخوانی نظام وستفالیایی با ویژه گی های خاص هویتی، اجتماعی و تاریخی منطقه، نفوذ و دخالت قدرت های خارجی و نیز وجود دولت های شکننده و ناکام به قوت خود باقی مانده است.

12:11 - 1396/04/28
2 نوع از مدارس: «غیرانتفاعی» و «انتفاعی»!

2 نوع از مدارس: «غیرانتفاعی» و «انتفاعی»!

تهران - ایرنا- پایگاه خبری خبرآنلاین در یادداشتی نوشت: اون روزها که مدرسه رفتن به زمزمه محبت معلم بستگی داشت، گذشت. حالا مسئله اصلی این شده که مرام و معرفت مدیر مدرسه چقدر است.

11:19 - 1396/04/28
رشدِ اقتصادی «اشتغال» را تکان می‌دهد؟

رشدِ اقتصادی «اشتغال» را تکان می‌دهد؟

تهران- ایرنا- پایگاه خبری خبرآنلاین در یادداشتی نوشت: بررسی‌ها نشان می‌دهد که طی سال‌های اخیر اگرچه روند رشد اقتصادی کشور از حالت منفی خارج و مثبت شده، اما همچنان نرخ بیکاری بالا می‌رود.

10:55 - 1396/04/28
احترام به حق تصمیم

احترام به حق تصمیم

تهران - ایرنا- پایگاه خبری خبرآنلاین در یادداشتی نوشت: صرف‌نظر از گرایش‌های سیاسی، همه باید برای پیشرفت کشور و عبور از مخاطرات به رییس‌جمهور منتخب فرصت دهند تا بر اساس شناخت و تشخیص، کابینه خود را از افرادی که به دانش، تعهد و کارآمدی آنها اطمینان دارد برگزیند.

10:41 - 1396/04/28
انسان های سفارشی آینده

انسان های سفارشی آینده

تهران - ایرنا- پایگاه خبری عصرایران در یادداشتی نوشت: قابل پیش بینی است که تا هفتاد سال آینده، انسان هایی پا به عرصه وجود بگذارند که نسبت به انسان های عصر حاضر، قابلیت های بسیار بیشتری از نظر جسمی و ذهنی داشته و در عین حال بسیار سالم تر باشند و شاید بتوان به آنها لقب اَبَرانسان داد.

10:12 - 1396/04/28
مجازات «توهین و فحاشی»

مجازات «توهین و فحاشی»

تهران-ایرنا- تابناک در یادداشتی آورده است:در جامعه کنونی که آستانه تحمل مردم پایین آمده و به ‌سرعت عصبانی می شوند، کوچک‌ترین کلمه‌ای ممکن است مصداق توهین قلمداد شود و فرد با استناد به چنین ادعایی بخواهد اعاده حیثیت کند و فرد توهین‌کننده را مورد پیگرد قانونی و حقوقی قرار دهد.

14:45 - 1396/04/27
هماهنگی دولت و اصلاح‌طلبان

هماهنگی دولت و اصلاح‌طلبان

تهران-ایرنا- تدبیر 24 در یادداشتی آورده است:اصلاح‌طلبان و اعتدالگرایان از سال 92 ائتلاف و همسویی‌ای را آغاز کرد‌ند که طی چند سال اخیر روزبه‌روز انسجام یافته و تقویت شده است.

14:0 - 1396/04/27
ما هنوز درگیر دعواهای داخلی هستیم

سبقت ترکیه، امارات، آذربایجان و عربستان از ایران

ما هنوز درگیر دعواهای داخلی هستیم

تهران-ایرنا- عصرایران در یادداشتی آورده است: دندان های مرا در حالی که از درد و وحشت به خود می پیچیدم، می کشیدند. یک بار وسط کشیدن دندان، از مطب فرار کردم. دندانپزشک و پدرم به دنبالم دویدند و وسط کوچه مرا گرفتند و کشان کشان داخل مطب بردند و بقیه دندانم را کشیدند!

13:37 - 1396/04/27
جنگ بزرگ اعراب سنی و کردها؛اولین نتیجه استقلال کردستان

چالش‌های بارزانی برای استقلال اقلیم؛

جنگ بزرگ اعراب سنی و کردها؛اولین نتیجه استقلال کردستان

تهران-ایرنا-مشرق در گزارشی آورده است:به نظر نمی‌رسد، مسئولان کردستان از موانع موجود بر سر راه تحقق خواسته هایشان جهت برگزاری همه پرسی استقلال بی اطلاع باشند، لذا این سوال مطرح می شود که هدف واقعی اربیل و بارزانی از سناریو همه پرسی چیست؟

13:16 - 1396/04/27
نمک پاشیدن بر زخم میزبان!

نمک پاشیدن بر زخم میزبان!

تهران-ایرنا- عصر ایران در یادداشتی آورده است:بارها شده وقتی که شیوه مصرف اطرافیان را دیده ام و با احتیاط و محترمانه در مورد وضعیت آب نکته ای گفته ام این جواب را گرفته ام که: چقدر ساده ای! کدوم کم آبی؟ اینا خودشون آب رو‌ می فروشن بعد به مردم میگن صرفه جویی کنید!

11:37 - 1396/04/27
جشن «خون و جنون» در اسپانیا

جشن «خون و جنون» در اسپانیا

تهران-ایرنا- مشرق در گزارشی آورده است: قصه از اینجا شروع می‌شود که سر «سن فرمین» یکی از قدیس‌های دین مسیحیت و مبلغان مسیح، توسط رومی‌ها از تن جدا می‌شود و بدنش را به گاوی خشمگین می‌بندند تا در شهر بر روی زمین کشانده شود.

11:4 - 1396/04/27
موضوع حسین فریدون وآزمون روحانی

موضوع حسین فریدون وآزمون روحانی

تهران- ایرنا- تدبیر24در یادداشتی آورده است:هر جریان و گروهی که بخواهد به دنبال سهم خواهی از کابینه دولت دوازدهم باشد، نشانه آن است که به آرمان‌ها و باورهای مردم بی‌اعتنا بوده و مطالبات جناحی خود را به خواسته مردم ترجیح می‌دهد.

10:2 - 1396/04/27
لزوم پرهیز از جنگ‌طلبی

لزوم پرهیز از جنگ‌طلبی

تهران - ایرنا- پایگاه خبری تدبیر24 در یادداشتی نوشت: همه شواهد حکایت از آن دارد که دشمنان قسم‌خورده ایران و در راس آنان اسرائیل، تمامی ظرفیت خود را متمرکز بر این امر کرده‌اند که ایران را درگیر جنگ کنند تا فرصت لازم برای نابود ساختن ظرفیت‌های بالفعل و حتی بالقوه ایران را پیدا کنند و بسیجی کارآمد علیه ایران با سردمداری عربستان و متحدان عرب او شکل دهند.

12:18 - 1396/04/26
«بحران آب» در مرز هشدار امنیتی

اعضای کمیسیون امنیت ملی در گفت‌وگو با رویداد24 مطرح کردند

«بحران آب» در مرز هشدار امنیتی

تهران- ایرنا- محمدرضا رحیمی و سیدحسین نقوی حسینی اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت وگو با پایگاه خبری رویداد 24 با بیان اینکه «بحران آب به مرز هشدار امنیتی رسیده است» بر ضرورت هماهنگی بیشتر میان دستگاه ها برای مدیریت این بحران تاکید کردند.

12:3 - 1396/04/26
عربستان و فروپاشی از درون

عربستان و فروپاشی از درون

تهران - ایرنا- پایگاه خبری خبرآنلاین در یادداشتی نوشت: اصولا کاربرد نظریه‌های اصلاحات سیاسی و اقتصادی و سیاست خارجی برای استفاده در حکومت‌های غیردموکراتیک مانند عربستان، تاثیری مخرب و منفی دارد و منجر به فروپاشی زودرس آنها می‌شود.

11:38 - 1396/04/26
اولویت اقتصادی دولت دوازدهم

اولویت اقتصادی دولت دوازدهم

تهران - ایرنا- پایگاه خبری خبرآنلاین در یادداشتی نوشت: بهبود فضای کسب و کار، خروج از رکود و ایجاد اشتغال در جامعه و در آخر بحث مبارزه با فساد و قاچاق کالا باید در اولویت اقتصادی دولت قرار بگیرد.

11:28 - 1396/04/26
تنزل جایگاه احزاب

تنزل جایگاه احزاب

تهران - ایرنا- پایگاه خبری خبرآنلاین در یادداشتی نوشت: اگر خانه احزاب به یک منشور مشترک برای رسیدن به منافع و هویت ملی -فراتر از خواسته های جناحی- نرسد و خطوط قرمز مشخص نشود، حضور احزاب در جلسات فصلی چندان موثر نخواهد بود.

11:5 - 1396/04/26
پول بده هرجا که خواستی نقاره بزن!

پول بده هرجا که خواستی نقاره بزن!

تهران - ایرنا- پایگاه خبری خبرآنلاین در یادداشتی نوشت: باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس سه سالی می‌شود که با پول مردم اداره می‌شوند اما یک بهره‌بردار برای آنها و برای مردم و مسئولین تعیین تکلیف می‌کند!

10:43 - 1396/04/26
مهم‌ترین چالش‌های مؤثر در کاهش روابط ایران و تاجیکستان

مهم‌ترین چالش‌های مؤثر در کاهش روابط ایران و تاجیکستان

تهران - ایرنا- پایگاه خبری الف در یادداشتی نوشت: با اعلام موجودیت تاجیکستان به‌عنوان کشور نوظهور پارسی‌زبان در آسیای مرکزی ایران به‌عنوان نخستین کشور در شناسایی این کشور و گشودن سفارت در شهر دوشنبه در سال 1370 همت گماشت و در کنار آن نیز نقش ایران در خلال سال‌ها برای پایان دادن به درگیری‌های داخلی و ایفای نقش مهم در انعقاد قرارداد صلح و آشتی ملی در این کشور موجب شد که تاجیکستان نیز ایران را به‌عنوان کشوری دوست، برادر و هم‌زبان باقابلیت همبستگی سیاسی قلمداد کند. اما بااین‌حال در دو سال گذشته روند روابط ایران و تاجیکستان شیب کندی داشته است.

10:16 - 1396/04/26
توافقنامه‌زیست‌محیطی‌پاریس؛ به‌سود ایران است

توافقنامه‌زیست‌محیطی‌پاریس؛ به‌سود ایران است

تهران-ایرنا-محسن ناصری مدیر طرح ملی تغییر آب‌ و هوا در گفت وگو با پایگاه خبری خبرآنلاین به همه ابهاماتی که در رابطه با توافق‌نامه پاریس وجود دارد پاسخ داده است.

13:22 - 1396/04/25
راستی آزمایی برجام در دو سالگی / حرکت به سمت وضعیت عادی

راستی آزمایی برجام در دو سالگی / حرکت به سمت وضعیت عادی

تهران - ایرنا- پایگاه خبری عصر ایران در یادداشتی نوشت: برجام دو ساله شد. توافقی که به لطف تلاش های روحانی و ظریف میان ایران و 6 کشور جهان در رابطه با مسئله اتمی تهران به دست آمد و به یک بحران جهانی پایان داد.

12:28 - 1396/04/25
شبح بحران بانکی

شبح بحران بانکی

تهران - ایرنا- پایگاه خبری عصر ایران در یادداشتی نوشت: بانک ها این روزها با عباراتی همچون ورشکستگی، بحران، تعطیلی و ادغام دست و پنجه نرم می کنند اما آیا واقعا بانک های ایرانی به آخر خط رسیده اند و اساسا دلیل این بحران یا شبه بحران چیست؟

11:39 - 1396/04/25
شفاف سازی با قلم های در غلاف ممکن نیست

شفاف سازی با قلم های در غلاف ممکن نیست

تهران - ایرنا- پایگاه خبری الف در یادداشتی نوشت: شفاف سازی راهکار اساسی و قطعی مبارزه با فساد است؛ هم به لحاظ عقلی، هم به لحاظ مدیریتی و هم به لحاظ دینی؛ که در اینجا قصد پرداختن به مباحث علمی آن را ندارم.

11:7 - 1396/04/25
اتومبیل، حریم خصوصی و یک نکته متفاوت

اتومبیل، حریم خصوصی و یک نکته متفاوت

تهران - ایرنا- پایگاه خبری عصر ایران در یادداشتی نوشت: مهم ترین تفاوت حکومت دینی با حکومت غیر دینی این است که مردم اگر از موضوعی می ترسند این ترس درونی و از جنس تقوا و باور باشد وگرنه ترساندن مردم با پلیس و جریمه را حکومت غیر دینی هم می تواند انجام دهد و چرا از تریبون نماز جمعه؟ فرمانده پلیس می تواند دستور دهد.

10:42 - 1396/04/25
برجام، از منافع ملی تا تخریب جناحی

برجام، از منافع ملی تا تخریب جناحی

تهران - ایرنا- پایگاه خبری تدبیر24 در یادداشتی نوشت: توافق هسته‌ای برجام بین ایران و گروه 1+5 در حالی دومین سالگرد خود را گرامی می‌دارد که بحث‌های فراوانی در حاشیه اجرای برجام در ایران، امریکا، اروپا و همچنین میان همسایگان ایران مطرح شده است.

9:57 - 1396/04/25
دستاوردها و چالش های دوساله برجام

دستاوردها و چالش های دوساله برجام

تهران - ایرنا- پایگاه خبری امید ملی ایرانیان در یادداشتی نوشت: در آستانه دومین سالگرد حصول توافق برجام در وین هستیم، توافقی که دولتهای جهان و دیگر اعضای جامعه بین المللی آن را بعنوان بزرگترین دستاورد دیپلماسی در دهه های اخیر می شناسند.

9:26 - 1396/04/25
برخی دست از ناامید سازی جوانان نسبت به آینده کشور برنمی دارند

حسین کاشفی:

برخی دست از ناامید سازی جوانان نسبت به آینده کشور برنمی دارند

تهران- ایرنا- حسین کاشفی استاد دانشگاه و فعال سیاسی در گفت وگو با پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران معتقد است؛توجه به اقشار ضعیف و محروم در جامعه از سوی دولت می تواند وضعیت آنها را بهبود بخشد. دولت همچنین باید با توانمندسازی این اقشار، اوضاع زندگی آنها را تغییر دهد.

15:9 - 1396/04/24
صفحه 1 از 56 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | بعدی >