مسیر درست

مسیر درست

تهران- ایرنا- روزنامه شرق درگزارشی نوشت :در آخرین سال فعالیت دولت حسن روحانی، گرچه با مروری بر وعده‌های انتخاباتی سال ٩٢ نمی‌توان انکار کرد که بسیاری از انتظارات فعالان زنان براساس وعده‌های دولت برآورده نشده ؛اما برای فهم بهتر فضا و اقدامات انجام‌شده ، مروری بر اقدامات مثبت دولت یازدهم و در حقیقت امتداد امید با دولت روحانی در حوزه زنان به منزله اجرائی‌شدن برخی برنامه‌های این دوره و یا پیشنهاداتی که در حال پیگیری هستند، ضروری است.

14:7 - 1396/02/07
دولت آینده تنش‌زدایی در عرصه بین‌الملل را دنبال کند

دولت آینده تنش‌زدایی در عرصه بین‌الملل را دنبال کند

تهران- ایرنا- روزنامه آرمان در گفت و گویی، نوشته است:یکی از مسائلی که در انتخاب رئیس‌جمهور آینده باید مد نظر ملت قرار بگیرد و در انتخاب خود بسیار به آن توجه کنند، بحث سیاست خارجی و گفتمانی است که هر یک از نامزدها در این حوزه دارند.

13:51 - 1396/02/07
تجربه شرقی در تولید خودروهای پاک

تجربه شرقی در تولید خودروهای پاک

تهران- ایرنا- روزنامه دنیای اقتصاد درگزارشی نوشت:معضل گرمایش کره زمین از یک سو و افزایش آلاینده‌ها در فضای کلان‌شهرها از سوی دیگر، موجب شده است بسیاری از دولت‌ها تولید خودروهای پاک را در دستور کار خود قرار داده و با ارائه مشوق به خودروسازان سعی کنند سهم کشور خود را در رقابت جهانی تولید این خودروها افزایش دهند.

13:42 - 1396/02/07
تهدید و فرصت‌های یک ماده قانونی

تهدید و فرصت‌های یک ماده قانونی

تهران- ایرنا-روزنامه دنیای اقتصاد در گزارشی نوشت: قانون رفع موانع تولید و ماده 37 این قانون در ابتدا به منظور چگونگی تشخیص عرضه محصولات در داخل کشور و پس از آن مجوز صادرات به کالاها تصویب شد.

13:38 - 1396/02/07
سال 95 طلایی‌ترین سال عمرانی حوزه سلامت بود

سال 95 طلایی‌ترین سال عمرانی حوزه سلامت بود

تهران- ایرنا- روزنامه ایران درگفت و گویی،نوشت:دولت یازدهم رکورد بی‌سابقه‌ای را در ساخت فضاهای بهداشتی از آن خود کرد

13:30 - 1396/02/07
وقتی ثانیه‌ها می‌لرزند

وقتی ثانیه‌ها می‌لرزند

تهران- ایرنا -روزنامه ایران درگزارشی به نقل از احمد صادقی رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران نوشت: تکیه خطوط ارتباطی سامانه هشدار سریع زلزله بر بستر مخابراتی و ارتباطی آسیب پذیر در برابر زلزله، باعث می‌شود که در صورت قطع هر ایستگاه، بخشی از محدوده شهری از پوشش این شبکه خارج شود.

13:25 - 1396/02/07
محیط زیست، قبل و بعد از این چهار سال

محیط زیست، قبل و بعد از این چهار سال

تهران- ایرنا- روزنامه ابتکار در گزارشی آورد: آیندگان از ما خواهند پرسید،که تاریخ را چگونه رقم زده‌ایم و چه آینده‌ای را برایشان ساختیم. از ما خواهند پرسید که چرا لب تشنگی، گرسنگی، فقر، بیماری و آسمان سیاه تنها یادگار ما برای آنان است.

13:18 - 1396/02/07
رونق اقتصادی با رونق صنعت هواپیمایی

رونق اقتصادی با رونق صنعت هواپیمایی

تهران- ایرنا- روزنامه آرمان در گفت وگویی با کاپیتان هوشنگ شهبازی کارشناس هواپیمایی نوشت: خوشبختانه با اتخاذ تدابیر درست از سوی دولت یازدهم،‌ موانع موجود برای برقراری تعاملات بین‌المللی برداشته شد و اکنون آثار آن در قراردادهای هوایی به روشنی دیده می‌شود.

13:8 - 1396/02/07
تحقق خود اتکایی غذایی 79 درصدی، دستاورد دولت یازدهم

تحقق خود اتکایی غذایی 79 درصدی، دستاورد دولت یازدهم

تهران- ایرنا- روزنامه ایران در گزارشی نوشت: در دولت تدبیر و امید، خوداتکایی غذایی با احتساب افزایش تولید گندم و شکر، به میزان 79 درصد رسید. در حالی که میزان خوداتکایی در سال‌های 1390 تا 1392 نزدیک به 55 درصد، سال 1393 حدود 65 درصد و سال 94 نزدیک 72 درصد بوده است.

12:54 - 1396/02/07
سوداگری، آسیب اصلی رونق مسکن

سوداگری، آسیب اصلی رونق مسکن

تهران- ایرنا- روزنامه ایران در گزارشی نوشت: نگاهی به افزایش 55 درصدی آمار خانه‌های خالی در 5 سال گذشته و انباشت سرمایه 200 میلیارد دلاری در این خانه‌ها بخوبی نشان می‌دهد افزایش ساخت و ساز مسکن از سال 89 تا 91 نه تنها رونق واقعی بازار مسکن را رقم نزده بلکه ورود انبوه سوداگران و دلالان در بازار مسکن و ساخت خانه‌هایی که متقاضی واقعی نداشت جهش ناگهانی قیمت مسکن را رقم زد.

12:45 - 1396/02/07
خط قرمز مبارزات انتخاباتی

خط قرمز مبارزات انتخاباتی

تهران- ایرنا- روزنامه دنیای اقتصاد در گزارشی، نوشت: سبک تبلیغات برخی از نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری در هفته اخیر، فضای کارشناسی کشور را نگران برخورد هیجانی با مسائل حساس اقتصادی کرده است.

9:40 - 1396/02/07
«تعطیل ‌نمایی» برای تخریب دولت

«تعطیل ‌نمایی» برای تخریب دولت

تهران- ایرنا- روزنامه اعتماد در گزارشی نوشت:این روزها در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری و در شرایطی که یکی از کاندیداهای این دور از انتخابات رییس‌جمهور فعلی است، اخبار منفی تعطیلی‌ها بیشتر تیتر می‌شود. غافل از آنکه خبر تعطیلی هر واحد تولیدی، علاوه بر موج ناامیدی برای اقتصاد، خانواده کارگران را نگران می‌کند.

12:6 - 1396/02/06
چشم‌های پنهان

چشم‌های پنهان

تهران- ایرنا- روزنامه ابتکار در گزارشی می نویسد: رفتار شما تحت کنترل است. افسران نیروی انتظامی به زودی مجهز به دوربین می‌شوند تا هم کنترلی بر رفتار خودشان باشد و هم از بار شکایت و شکایت‌کشی در برخورد ماموران با مردم کاسته شود.

12:3 - 1396/02/06
افزایش و همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری

افزایش و همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری

تهران- ایرنا- روزنامه ایران در گزارشی نوشت: دولت یازدهم نیز تلاش می کند با همسان‌سازی و اجرای افزایش پلکانی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری تا حدودی توان خرید بازنشستگان را افزایش دهد.

12:2 - 1396/02/06
شورای بدون ناظر

شورای بدون ناظر

تهران- ایرنا- روزنامه شهروند درباره نبود سازوکار نظارت بر عملکرد اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا به گفت وگو با حقوقدانان پرداخت و آورد:‌ تمام دستگاه‌ های دولتی و زیر مجموعه‌ های سه قوه توسط هیأت ‌های نظارت و شوراهایی تحت‌ن ظارت قرار می‌گیرند تا در صورت تخلف، نهادهای مربوطه بتوانند به آنها رسیدگی کنند و تخلفات درصورت لزوم با ارایه اسناد و مدارک در قوه‌قضائیه پیگیری شود.

12:0 - 1396/02/06
عبور زنان از فضای امنیتی

عبور زنان از فضای امنیتی

تهران- ایرنا- روزنامه ایران در گفت وگویی با کارشناسان آورد: وقتی در خرداد 1392 نماینده گفتمان میانه روی رئیس جمهوری شد، بسیاری از رسانه‌ها اعلام کردند که زنان و جوانان، نقش بزرگی در به قدرت رسیدن او داشتند.

11:51 - 1396/02/06
تکلیف انتخاباتی

تکلیف انتخاباتی

تهران- ایرنا- روزنامه سیاست روز در گزارشی به بررسی نقش مهم کاندیداها در افزایش مشارکت مردمی پرداخت و نوشت: ‌وظیفه خطیری بر دوش کاندیداهای ریاست جمهوری قرار گرفته است، وظیفه‌ای فراتر از آنچه برای خودشان ممکن است اتفاق افتد، حتما می‌پرسید کاندیداهای ریاست جمهوری چه وظیفه ‌ای دارند؟!

11:48 - 1396/02/06
دوقطبی جدید در فرانسه

دوقطبی جدید در فرانسه

تهران- ایرنا- روزنامه دنیای اقتصاد با درج گزارشی نوشت: با روشن شدن نتایج مرحله اول انتخابات فرانسه، ملی ‌گراها در اروپا جان تازه‌ای یافته ‌اند. پیروزی مارین لوپن که جریان ضدجهانی‌گرایی را در فرانسه نمایندگی می‌کند، کابوسی از جنس ترامپ را برای لیبرال ‌ها و طرفداران اتحادیه اروپا به‌وجود آورده است.

11:45 - 1396/02/06
وعده بازار

وعده بازار

تهران- ایرنا- روزنامه شهروند در گزارشی نوشت: برخی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری وعده هایی می دهند که تحقق آنها از نظر کارشناسان اقتصادی امکان پذیر نیست.

11:44 - 1396/02/06
«اخلاق» یا «تخصص» در شورای شهر؟

«اخلاق» یا «تخصص» در شورای شهر؟

تهران- ایرنا- روزنامه دنیای اقتصاد در گزارشی آورد: آگاهی از شهر و مسائل آن بخشی ضروری و اجتناب‌ناپذیر برای هر عضو شورااست، اما نکته اصلی سوابق و کارنامه این افراد است و از آن مهم‌تر توجه به اینکه تخصص داشتن بهانه‌ای برای ورود افراد منفعت طلب به داخل شهر به بهانه داشتن تخصص نباشد.

11:42 - 1396/02/06
رسانه ملی؛ محور آگاهی بخشی در انتخابات

رسانه ملی؛ محور آگاهی بخشی در انتخابات

تهران- ایرنا- روزنامه جام جم در گفت وگو با کارشناسان، نوشت: کمتر از یک ماه تا برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا زمان باقی است؛ در این میان رسانه ملی هم از نقشی تاثیرگذار برخوردار است و به عنوان فراگیرترین رسانه عمومی کشور، برنامه‌های انتخاباتی را در اختیار مردم گذاشته و با دیگر آثار تولیدی خود آنها را به کسب آگاهی و مشارکت هرچه بیشتر در انتخابات رهنمون می‌سازد.

11:38 - 1396/02/06
خوب و بد خریدهای اینترنتی

خوب و بد خریدهای اینترنتی

تهران- ایرنا- روزنامه اطلاعات در گزارشی با نگاهی به آرای موافقان و مخالفان خرید از فروشگاه ‌های اینترنتی نوشت: فراگیر شدن استفاده از اینترنت عامل تغییرات روز افزونی شده و هر روز ابزارهای جدیدی همگانی می‌شود.

11:37 - 1396/02/06
در برابر «بدتر»

در برابر «بدتر»

تهران- ایرنا- روزنامه شرق در گزارشی می نویسد: نتایج دور اول انتخابات ریاست ‌جمهوری فرانسه گویای شکست تاریخی دو حزب اصلی این کشور بود.

11:34 - 1396/02/06
کمک شبکه‌های اجتماعی به اعتدال

کمک شبکه‌های اجتماعی به اعتدال

تهران- ایرنا- روزنامه آرمان در گزارشی نوشت: این روزها گذران امور بدون اتصال به فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی چندان امکانپذیر نیست. دسترسی آسان به شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی باعث شده تا در اسرع وقت ارتباط با دیگر افراد برقرار و روند اطلاع رسانی در دنیا تسریع یابد.

11:28 - 1396/02/06
پالایشگاه «ستاره خلیج فارس» محصول توافق برجام

پالایشگاه «ستاره خلیج فارس» محصول توافق برجام

تهران- ایرنا- روزنامه ایران در گزارشی نوشت: برجام در دولت یازدهم اجرایی شد و قفل های بهره برداری از ستاره خلیج فارس را باز کرد. برجام به ساخت این طرح سرعت بخشید.

9:20 - 1396/02/06
صادرات ایران به اروپا 6.5 برابر و به آفریقا 2 برابر شد

صادرات ایران به اروپا 6.5 برابر و به آفریقا 2 برابر شد

تهران- ایرنا- روزنامه ایران در گزارشی نوشت: یکی از پایه‌های اصلی اقتصاد مقاومتی در تجارت خارجی استوار است که بررسی عملکرد دولت یازدهم در این بخش حکایت از آن دارد که گام‌های بلندی برداشته شده است.

8:52 - 1396/02/06
بهره وری تولید گندم در دولت یازدهم 2 برابر شد

بهره وری تولید گندم در دولت یازدهم 2 برابر شد

تهران- ایرنا- روزنامه ایران در گزارشی به نقل از محمدحسین شریعتمدار سرپرست مرکز ملی مطالعات راهبردی کشاورزی و آب اتاق ایران نوشت: در دولت روحانی میزان گندم برداشت شده به ازای هر مترمکعب آب به 750 گرم یعنی حدود دوبرابر رسید. حال باید تلاش کنیم این وضعیت پایدار باقی بماند و زمینه رشد آن را فراهم سازیم.

8:45 - 1396/02/06
آغاز «رسالت» بر فراز کوه «نور»

آغاز «رسالت» بر فراز کوه «نور»

تهران- ایرنا- روزنامه خراسان به مناسبت عید سعید مبعث و سالروز آغاز رسالت پیامبر اکرم(ص) به ارایه گزارشی پرداخت و نوشت: بی‌تردید، بعثت پیامبر گرامی اسلام(ص)، فصلی تازه در تاریخ بشریت رقم زد. با برانگیخته شدن آخرین پیامبرخدا(ص)، پروردگار سبحان، کامل‌ ترین دین را به نوعِ بشر هدیه کرد. این واقعه مهم، سرآغاز بیداری و رسیدن به کمال مطلوبی است که همه انبیای الهی وعده آن را داده بودند.

10:5 - 1396/02/04
وقتی رشد منفی اقتصاد مثبت می‌شود

وقتی رشد منفی اقتصاد مثبت می‌شود

تهران- ایرنا- روزنامه ایران درگزارشی، نوشت: تصوری ندارند از آنچه در سال‌های اخیر بر صنعت نفت گذشته است، اگر داشته باشند هم خیلی زیاد نیست. مجموعه‌ای از اطلاعات جسته و گریخته که در محافل عمومی و خصوصی درباره‌اش صحبت می‌کنند.

10:4 - 1396/02/04
مدیریت رنگ زنانه می گیرد

مدیریت رنگ زنانه می گیرد

تهران- ایرنا- روزنامه شهروند درباره حضور زنان در مدیریت های کلان به گفت وگو با شهیندخت مولاوردی معاون امور زنان رییس جمهوری پرداخت و نوشت: در دولت تدبیر و امید در سطوح میانی به بالای مدیریتی شاهد اتفاقات بسیار مهم و مثبتی هستیم. اطلاعاتی که نشان می‌دهد در پایان دوره چهار ساله شوراها در زمینه حضور زنان رشدی ٤٣‌درصدی داریم.

9:43 - 1396/02/04
صفحه 1 از 172 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | بعدی >