تکواندوی قهرمانی جهان؛

مدال برنز «هادی پور» قطعی شد

تهران - ایرنا - تکواندوکار وزن منهای 54 کیلوگرم ایران با صعود به مرحله نیمه نهایی رقابت های قهرمانی جهان در انگلیس، مدال برنز خود را قطعی کرد.

بیست و چهارمین دوره رقابت های تکواندوی قهرمانی جهان از روز گذشته (چهارشنبه) با حضور 975 تکواندوکار از 150 کشور در شهر «منچستر» انگلیس آغاز و پنج روز ادامه خواهد داشت.
امروز (پنجشنبه) تکواندوکاران اوزان منهای 54 و منهای 68 کیلوگرم مردان و به اضافه 73 کیلوگرم زنان روی شیاپ‌چانگ می‌روند که «آرمین هادی‌پور» تنها نماینده کشورمان است.
در وزن منهای 54 کیلوگرم مردان، هادی پور پس از استراحت در دور نخست، در ادامه به مصاف «ماهامادو آمادو» از نیجر رفت و این حریف را 20 بر 9 شکست داد و راهی مرحله بعدی شد.
وی در یک هشتم نهایی به مصاف «وادیم دیمیترو» از مولداوی رفت و مقتدرانه به پیروزی 24 بر یک رسید و سپس در یک چهارم نهایی مقابل «رامنارونگ» دارنده 2 مدال برنز جهان از تایلند با نمایشی تحسین برانگیز به برتری 26 بر 6 رسید و راهی نیمه نهایی شد.
هادی پور با حضور در مرحله نیمه نهایی مدال برنز خود را قطعی کرد و ساعتی دیگر برای رسیدن به فینال با « گئورگی پوپوف» دارنده مدال طلای المپیک جوانان از روسیه روی شیاپچانگ می رود.
امروز «میرهشام حسینی» امید نخست تیم ایران نیز باید به مصاف حریفان می رفت که با کارشکنی میزبان و صادر نشدن رویداد از حضور در رقابت های قهرمانی جهان بازماند.
روز گذشته «مهلا مومن زاده» دختر 17 ساله ایران در وزن منهای 46 کیلوگرم با برتری مقابل تمامی حریفان خودبه فینال رسید و ساعت 23 امشب برای کسب مدال طلا به مصاف نماینده کره جنوبی می رود.
در وزن منهای 73 کیلوگرم «اکرم خدابنده» کاپیتان تیم زنان کشورمان و و در وزن منهای 58 کیلوگرم مردان «مهرداد پلنگ افکن» از رسیدن به موفقیت بازماندند.
در پایان این مسابقات به نفر اول 120 امتیاز، نفر دوم 72 امتیاز و نفرات سوم 43.20 امتیاز در راستای کسب سهمیه المپیک 2020 تعلق می‌گیرد.
ورزشی**3783**2024

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال