پاسخ نمایندگی ایران در سازمان ملل به جنگ روانی آمریکا

ایران تهدیدی برای عراق نیست

نیویورک- ایرنا- سخنگوی نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد، در پاسخ به جنگ روانی و تبلیغاتی کاخ سفید ، تخلیه کارکنان غیر ضروری سفارت آمریکا در عراق را پرده دیگری از این جنگ دانست و تاکید کرد: ایران تهدیدی برای عراق یا سایر نقاط نیست.

علیرضا میریوسفی روز پنج شنبه این مطلب را در پاسخ به ادعای روزنامه وال استریت ژورنال بیان کرد که در آن، تصمیم وزارت خارجه آمریکا برای خروج کارکنان خود از عراق را به دلیل افزایش تنش از سوی ایران دانسته بود.
وی افزود: ادعاهای اخیر آمریکا از جمله دستور تخلیه کارمندان غیرضروری این کشور در عراق پرده دیگری از جنگ تبلیغاتی آمریکا علیه ایران با استفاده از 'گزارش های اطلاعاتی تقلبی' است که به منظور شروع یک درگیری احتمالی بیان می شود.
در این جوابیه خاطرنشان شده است : ایران هیچ تهدیدی برای هیچ کسی در عراق یا سایر نقاط نیست و قصد حمله به هیچ جایی را ندارد. ایران به گواه تاریخش صرفا به دفاع از خود اقدام می کند و هیچ راهبرد تهاجمی علیه هیچ کشوری ندارد.
سخنگوی نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد تاکید کرد: مردم ایران تسلیم این جنگ روانی جدید نخواهند شد.
وال استریت ژورنال شامگاه چهارشنبه به وقت محلی در یادداشتی اعلام کرد 'کارکنان سفارت آمریکا به دلیل افزایش تنش های ایران، عراق را ترک می کنند'.
در این گزارش آمده است: این دستور العمل به دنبال هشدارهای مربوط به تشدید تهدیدها در خاورمیانه از سوی نیروهای شبه نظامی متحد ایران صادر می شود. همانگونه که قانونگذاران کنگره از مقامات ترامپ خواسته اند تا جزئیاتی از دلایل این خروج کارکنان را اعلام کنند.
اروپام*1429

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال