همراه با نمایشگاه قرآن؛

نشست‌های تخصصی خانه کتاب اعلام شد

تهران - ایرنا - موسسه خانه کتاب به مناسبت بیست‌و‌هفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم 11 نشست تخصصی را با موضوعات قرآنی در محل نمایشگاه قرآن برگزار می‌کند.

براساس اعلام روز چهارشنبه روابط عمومی موسسه خانه کتاب، 11 نشست تخصصی با حضور اساتید حوزه و دانشگاه و کارشناسان علوم قرآنی از سوی موسسه خانه کتاب و با همکاری موسسه نهج‌البلاغه، بنیاد بعثت و انجمن نهج‌البلاغه دانشگاه پیام نور در این دوره از نمایشگاه بین المللی قرآن کریم برگزار می‌شود.
نشست «روابط بینامتنی قرآن و نهج‌البلاغه» چهارشنبه (25 اردیبهشت ماه) با حضور سمانه عزیزی و حسین افسردیر عنوان دومین نشست خانه کتاب در بیست‌و‌هفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم است.
معرفی مجلات مرتبط با قرآن و حدیث و مطالعات دینی، موضوع سومین نشستی است که روز پنج شنبه (26 اردیبهشت ماه) با حضور سیدمجید نبوی در غرفه خانه کتاب برگزار می شود.
همچنین، غرفه خانه کتاب روز جمعه (27 اردیبهشت ماه) میزبان نشست تخصصی «خاورشناسان و حدیث شیعه» با حضور علی حسن‌نیا است.
«در مکتب تربیتی امام(ع) موضوع نشست دیگری است که با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین محمدتقی رهبر از سوی خانه کتاب شنبه (28 ارددیبهشت ماه) در نمایشگاه قرآن برگزار می‌شود.
از دیگر نشست‌های خانه کتاب در نمایشگاه قرآن می توان به نشست«اندیشه‌ورزی در نهج‌البلاغه و معارف علوی» در روز یک شنبه (29 اردیبهشت ماه) اشاره کرد. در این نشست احمدرضا آذربایجانی به عنوان سخنران حضور خواهد یافت.
«نقش کتاب در ایجاد هویت دینی کودکان (مطالعه موردی نهج‌البلاغه)»دوشنبه (30 اردیبهشت ماه) با حضور شیرین بازیاریان در غرفه خانه کتاب بررسی می‌شود.
«روش آموزش حفظ قرآن» عنوان نشست دیگری است که روز سه شنبه (31 اردیبهشت ماه) با حضور عباس اکبری در غرفه خانه کتاب برگزار می‌شود.
در اولین روز خرداد ماه غرفه خانه کتاب میزبان نشست تخصصی «پژوهش‌های علمی در قرآن» با حضور میکائیل بهاری است.
فرشته محمدعلی و مهناز آل‌علی پنجشنبه(2خرداد ماه) در غرفه خانه کتاب به بررسی «مدیریت خانواده مبتنی بر عهدنامه مالک‌اشتر» می‌پردازند.
آخرین نشست تخصصی خانه کتاب در این دوره از نمایشگاه قرآن نیز روز جمعه (3خردادماه)، با موضوع «آسیب‌شناسی صنعت نشر قرآن» با حضور محمدتقی حق‌بین، سیدمرتضی آخوندی و علیرضا سبحانی نسب برپا می‌شود.
نشست بررسی مصحف منسوب به امام علی(ع) نسخه آستان قدس رضوی، که به تازگی رونمایی شده نیز سه شنبه شب در بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم با حضور مرتضی توکلی، مدیر تحقیقات مرکز طبع و نشر برگزار شد.
علاقه‌مندان برای حضور در این نشست می‌توانند ساعت 21 به غرفه خانه کتاب واقع در مصلی امام خمینی(ره)، شبستان، ابتدای درب 13 مراجعه کنند.

** نمایشگاه قرآن در یک نگاه
بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم با شعار «قرآن، معنای زندگی» از 21 اردیبهشت تا چهارم خرداد به مدت دو هفته تا شب 19ماه مبارک رمضان پذیرای علاقه‌مندان و بازدید کنندگان از این رویداد بزرگ معنوی خواهد بود.
از10 کشور شامل پاکستان، ترکیه، یمن، هند، عراق، اندونزی، تونس، فلسطین و افغانستان و روسیه برای شرکت در بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم دعوت شده‌اند.
شورای برنامه ریزی نمایشگاه، حدود 100 برنامه منتخب در حوزه‌های متعدد علمی، پژوهشی، کودک، خانواده، ترجمه و غیره دو طول برگزاری این دوره نمایشگاهی اجرا خواهد کرد.
افزایش مشارکت مردمی، ملی و بین‌المللی‌تر شدن نمایشگاه نسبت سال‌های گذشته از جمله ویژگی‌های امسال نمایشگاه قرآن به شمار می‌رود.
تمامی فعالیت های این دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن از ثبت نام تا دیگر فعالیت‌های آن به صورت الکترونیکی بوده است.
در بخش عفاف و حجاب این دوره از نمایشگاه، 131 غرفه با محوریت عرضه چادر، شال و روسری و ملزومات حجاب فعالیت می‌کند.
همچنین آثار هنری قرآنی در حوزه‌های مختلف تجسمی، صنایع دستی، تابلو فرش، انواع نقاشی‌خط با مضامین قرآنی و عفاف و حجاب، نرم‌افزارها و رسانه‌های دیجیتال قرآنی به صورت صوتی و تصویری و... خدمات خود را به بازدیدکنندگان از این رویداد بزرگ معنوی ارائه می‌کنند.
فراهنگ ** 9211 ** 1355

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال