چرخه تامین مالی حوزه دانش‌بنیان تکمیل می‌شود

تهران- ایرنا- سرپرست توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: یکی از اقدامات معاونت در حمایت از اقتصاد دانش‌بنیان کشور، تکمیل چرخه تأمین مالی این حوزه است که این مهم با اقداماتی چون تسهیل مقدمات تأمین مالی و تدوین شیوه‌نامه ارزش‌گذاری عملیاتی می‌شود.

به گزارش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، حسین اسفندیاری در این خصوص افزود: این معاونت به دنبال تحقق تکمیل چرخه تأمین مالی حوزه دانش‌بنیان است، برای تحقق این هدف نیز اجرای پایلوت چند طرح ارزش‌گذاری توسط کارگزاران منتخب صورت گرفته است.
وی افزود: در همین راستا در کمیسیون علمی حیات دولت پیشنهادی مبنی بر واگذاری سامانه ارزش‌گذاری دارایی‌های نامشهود به معاونت علمی ارائه شده و با هماهنگی دفتر فنی سازمان برنامه و بودجه، نامه آمادگی معاونت برای قبول مسئولیت سامانه ارسال شده است.

** توسعه سرمایه‌گذاری‌های جسورانه با همکاری صندوق‌های نوآوری
به گفته اسفندیاری، اعتبارسنجی، تجمیع اطلاعات زیست‌بوم فناوری، ایجاد یک پایگاه اطلاعاتی و استفاده از اطلاعات و ظرفیت‏های نهادهای تخصصی برای تهیه گزارش‌های اعتبارسنجی تمامی فعالان زیست‌بوم فناوری شامل معاونت علمی، صندوق نوآوری و شکوفایی، شرکت‌های دانش‌بنیان، صندوق‏های پژوهش و فناوری از اقدامات این معاونت برای تکمیل چرخه تأمین مالی حوزه دانش‌بنیان است.
وی تصریح کرد: توسعه استفاده در تجهیز منابع مالی نیز از دیگر اقدامات مهم معاونت توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است که در این زمینه نیز اقداماتی چون همکاری با شرکت کودیت کره جنوبی برای استفاده از تجربیات ضمانت اعتباری صورت گرفته است.
اسفندیاری بیان کرد: همچنین امکان قبول ضمانت‌نامه‌های صندوق‏های پژوهش و فناوری در تفاهم‌نامه با بانک‌های کشاورزی و توسعه صادرات و امکان استفاده از صندوق‏های پژوهش و فناوری به‌عنوان رکن ضامن در بازار سرمایه نیز از دیگر اقدامات معاونت در این حوزه است.
سرپرست معاونت توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی و فناوری ادامه داد: همکاری در اجرایی شدن تأمین مالی جمعی، توسعه سرمایه‌گذاری جسورانه از طریق همکاری با صندوق نوآوری و شکوفایی، صندوق‌های جسورانه بورسی و صندوق‌های پژوهش و فناوری از دیگر اقدامات معاونت توسعه مدیریت و جذب سرمایه برای توسعه ابزارهای تأمین مالی حوزه دانش‌بنیان است.
علمی** 9340** 1055

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال