آیت الله صافی گلپایگانی:

برکت های وجودی حضرت علی (ع) برای جهانیان بازگو شود

قم - ایرنا - آیت الله لطف الله صافی گلپایگانی از مراجع تقلید در پیامی به مناسبت یک هزار و چهارصدمین سال شهادت امام علی (ع)، از همه آزادی خواهان و مسلمانان خواسته است با تشکیل مجالس و همایش ها، گوشه ای از برکت های وجودی آن حضرت را برای جهانیان بازگو کنند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی آیت الله صافی گلپایگانی، در پیام این مرجع تقلید آمده است: ماه مبارک رمضان سال یک‌هزار و چهارصد و چهل قمری، یادآور حادثه‌ای بسیار ناگوار و تلخ در تاریخ عالم انسانیت و حیات بشری است. پیام ادامه یافته است: درست، چهارده قرن از شهادت مظلومانه اولین موحد واقعی مکتب اسلام، معلم نمونه مدرسه الهیات قرآن، و وصی و جانشین برحق حضرت رسول اکرم(ص)، عدالت مجسم، یار مظلوم و خصم ستمگران، انیس و مونس و پدر یتیمان، صاحب ولایت مطلقه الهیه، و باب مدینه علم نبوی و صاحب کرامات و فضائل مرتضوی، حضرت امیرالمومنین علی ابن ابیطالب (ع) می گذرد.
پیام حاکی است: جامعه اسلامی بلکه جهان بشریت و جهان علم و ادب، چهارده قرن است که در سوگ فقدان و مصیبت غمبار آن امام عزیز، عزادار و سوگوار است.
در این چهارده قرن، چه گذشت بر دوستان و شیعیان آن حضرت؟! چه ظلم‌ و ستم و بی‌عدالتی‌ها که بر آنها روا داشتند! هزاران انسان مظلوم و بی‌دفاع را به جرم شیعه علی (ع) بودن شهید نمودند و بسیاری را شکنجه‌های سخت دادند و شمار زیادی از آنها را تبعید کردند و بسیاری از پدران و مادران را به واسطه شهادت فرزندانشان در راه ولایت داغدار کردند؛ ماه مبارک رمضان امسال، یادآور آن همه مصائب و مشکلات و بی‌عدالتی‌هاست.
وی در این پیام می افزاید: حقیر برای اینکه کوچکترین اداء وظیفه به ساحت مقدّس امامت و ولایت داشته باشم، از عموم آزادی‌خواهان و مسلمانان به‌خصوص شیعیان درخواست دارم که در ایام پر فیض ماه مبارک رمضان به‌خصوص ایام و لیالی قدر و شب و روز شهادت حضرت مولی الموحدین امام المتقین امیرالمومنین (ع)، نسبت به وجود مقدس آن حضرت، بیش از گذشته اظهار ادب و اخلاص نموده و با ذکر فضائل و مناقب نورانی آن امام مظلوم و با تشکیل مجالس و همایش‌ها، گوشه‌ای از برکات وجودی آن حضرت را برای جهانیان بازگو کنند.
پیام ادامه یافته است: همچنین عموم مردم شکوه و عظمت دسته‌های عزاداری علوی را بیشتر نموده و با شرکت در آن، عشق و محبت خود را به اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام نشان داده و تسلیت خود را به پیشگاه مقدس یگانه دوران قطب عالم امکان امام زمان(عج) عرضه بدارند و از خداوند متعال، فرج و ظهور موفور السرور آن حضرت را برای رفع ستم ستمگران و تشکیل حکومت واحد جهانی مهدوی مسئلت کنند.
امام علی (ع) نخستین پیشوای شیعیان جهان، در شب نوزدهم ماه رمضان سال چهلم هجری قمری در حالی که در مسجد کوفه و اقامه نماز صبح در سجده بود، ضربتی از سوی ابن ملجم مرادی بر فرق مبارکش وارد آمد که در این حال آن حضرت فرمود: «فزت و رب الکعبه، به خدای کعبه سوگند که رستگار شدم.» حضرت علی (ع) در 21 ماه رمضان سال چهلم هجری قمری به شهادت رسید و بارگاه ملکوتی آن امام همام در نجف اشرف میعادگاه عاشقان حق و حقیقت شد.
1175 /

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال