استاد پاکستانی: ایران ستیزی آمریکایی ها برای آسیا خطرناک است

اسلام آباد - ایرنا - استاد دانشگاه پنجاب پاکستان گفت: دشمنی آمریکایی ها با ایران پدیده جدیدی نیست بلکه آنان از زمان انقلاب اسلامی تا امروز مشغول به ایران ستیزی هستند که تشدید آن تمام کشورهای حوزه آسیا را در خطر قرار می دهد.

دکتر «رشید احمد خان» روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در اسلام آباد افزود: تشدید تنش ها بین تهران و واشنگتن موضوعی جدید نیست بلکه ایران از زمان پیروزی انقلاب اسلامی با دشمنی های آمریکا روبرو است.
رئیس دانشکده علوم سیاسی و روابط بین الملل دانشگاه مرکزی ایالت پنجاب اظهار داشت: از آنجا که ایران همواره سیاست های آمریکا و منافع آن را در منطقه به چالش کشیده است و ضمن حمایت از ملت های مظلوم از جمله مردم فلسطین برای رژیم صهیونیستی نیز چالش برانگیز شده، این موارد دلیل اصلی ایران ستیزی آمریکایی ها و تشدید تنش ها از سوی آنان به شمار می رود.
وی خطاب به دولت پاکستان گفت که ما باید در کنار برادران ایرانی خود بایستیم چون جمهوری اسلامی ایران همواه در تمامی لحظات از پاکستان حمایت کرده است.
دکتر رشید تاکید کرد: دولت اسلام آباد ضمن اینکه نباید اجازه دهد درگیری در همسایگی خود ایجاد شود، باید پیغام واضحی به واشنگتن و همچنین به ریاض بدهد که پاکستان هرگز چنین وضعیتی را نخواهد پذیرفت.
وی گفت: پاکستان باید براساس منشور سازمان ملل سیاست روشنی را تدوین کند و علنا اعلام کند که این کشور هرگز حامی هیچ گونه اقدام یکجانبه علیه کشور همسایه خود ایران و یا رویارویی نظام در منطقه نیست.
این تحلیلگر مسائل سیاسی پاکستان افزود: ایران هرگز تهاجمی به هیچ کشوری انجام نداده بنابراین پاکستان نباید اقدامات غیرقانونی و تهاجمی علیه ایران را بپذیرد.
وی معتقد است: هرگونه تنش نظامی در منطقه آسیب جدی به کشورهای حوزه آسیای میانه و شرق آسیا وارد می کند. چین دارای همکاری های گسترده اقتصادی با ایران است بنابراین اقدامات تحریک آمیز نتایج ویران گری به همراه خواهد داشت.
آساق*272*274**1663**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال