رییس کمیته هسته ای مجلس:

گزارش هفتم روند اجرای برجام آماده بررسی است

تهران-ایرنا-رییس کمیته هسته ای مجلس شورای اسلامی گفت: گزارش شش ماهه هفتم در مورد اجرایی شدن برجام در این کمیته تهیه و آماده مطرح شدن در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس است.

حجت الاسلام مجتبی ذوالنوری اظهار داشت: گزارش شش ماه پنجم و ششم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در مورد برجام را تجمیع کردیم و در قالب گزارش یکساله مراحل تصویب آن در کمیسیون امنیت ملی طی شد.
وی افزود: هم اکنون چندین ماه است که این گزارش را برای قرائت در مجلس به هیات رییسه مجلس ارسال کردیم ولی هنوز وقتی برای خواندن این گزارش داده نشده است.
وی ادامه داد: ما از هیات رییسه و کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس مطالبه گری کند، حق ملت و نمایندگان است که این گزارش را استماع کنند و این حق قانونی کمیسیون است که گزارش را در مجلس ارائه کند.
ذوالنوری اضافه کرد: گزارش شش ماهه هفتم نیز در کمیته هسته ای مجلس آماده شده و چند هفته است که در انتظار طرح در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس است تا در آنجا مورد بررسی قرار بگیرد.
وی تصریح کرد: این گزارش پس از نهایی شدن در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، در مجلس قرائت می شود.
گزارش سه ماهه وزارت امور خارجه از اجرای برجام در راستای اجرای تبصره یک قانون «اقدام متناسب و متقابل دولت جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام» مصوب 21 مهرماه 1394 مجلس شورای اسلامی تهیه و به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تقدیم می شود و پس از آن کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گزارش شش ماهه ای را از محتوای این گزارش به مجلس ارائه می کند.

سیام**1058**9121

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال