فرجی خبر داد:

ساخت 94 سالن نمایش فیلم در تهران

تهران- ایرنا- مدیرکل اداره سینمای حرفه‌ای معاونت ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی گفت: 19 پروژه فرهنگی، سینمایی و تجاری در استان تهران به تعداد 94 سالن نمایش فیلم در حال ساخت است.

به گزارش روز سه شنبه گروه فرهنگی ایرنا از سازمان سینمایی، محمدرضا فرجی با بیان اینکه در سال های اخیر رونق اقتصادی سینما باعث افزایش ساخت و ساز سینما شده، افزود: احداث حداقل 19 پروژه فرهنگی سینمایی و تجاری در استان بیانگر این واقعیت است که پردیس و مجتمع های با امکانات مدرن و استاندارد نمایشی و رفاهی دارای بیشترین درصد استقبال مخاطبان هستند.
وی اظهار داشت: رشد روزافزون ساخت و ساز این پردیس ها باعث رونق اقتصادی و شکوفایی هنر سینما شده است؛ به طور کلی در سراسر کشور متقاضیان زیادی جهت احداث سینما وجود دارد که در فهرست مربوطه بعد از استان تهران استان های خراسان رضوی و اصفهان بیشترین درخواست را دارند.
فرجی با بیان اینکه در حال حاضر استان تهران 22 پردیس و مجتمع سینمایی با 190 سالن نمایش دارد، گفت: با توجه به پیشرفت فیزیکی قابل قبول تعدادی از این پروژه های در دست احداث در تهران، پیش بینی شده تا پایان سال جاری حداقل هفت پروژه سینمایی و 35 سالن نمایش فیلم به مرحله بهره برداری برسند.
فراهنگ**9012**9157

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال