برنامه نشست‌ها و کارگاه‌های آموزشی نمایشگاه قرآن

تهران- ایرنا- همزمان با برپایی بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم، عناوین و زمان‌ بندی برگزاری نشست‌های تخصصی و کارگاه‌های آموزشی این رویداد معنوی اعلام شد.

به گزارش روز سه شنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا از معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، همزمان با آغاز بکار بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم جدول زمان بندی این رویداد معنوی نیز اعلام و منتشر شد.
- نشست تخصصی «نسبت میان ترجمه و تفسیر قرآن کریم» با حضور احمد پاکتچی، چهارشنبه 25 اردیبهشت‌ماه از ساعت 21 تا 23:30 .
- نشست تخصصی «تحلیل سیر نزول آیات قرآن پیرامون زن»‌ با حضور مهدی مهریزی، محمدرضا امام و فروغ پارسا، پنج‌شنبه 26 اردیبهشت‌ماه از ساعت 21 تا 23:30 .
- نشست تخصصی «نقد کتاب اصول و قواعد کشف استدلالی غرض سوره‌های قرآن» با حضور استاد مجید معارف و محمد خامه‌گر، جمعه 27 اردیبهشت‌ماه از ساعت 21 تا 23:30 ،
- کارگاه آموزشی «مهارت‌آموزی در نگارش دایرة‌المعارف» با حضور حمید باقری و سعید زعفرانی‌زاده، شنبه 28 اردیبهشت‌ماه از ساعت 21 تا 24 .
- نشست تخصصی «معنای زندگی در قرآن کریم» با حضور ناصر مهدوی، یکشنبه 29 اردیبهشت‌ماه از ساعت 18 تا 20 .
- کارگاه آموزشی «سنجش‌پذیری و مقیاس‌سازی در تحلیل مفاهیم قرآنی» با حضور احد فرامرز قراملکی و احمد غباری، دوشنبه 30 اردیبهشت‌ماه از ساعت 21 تا 24 .
- نشست «هم‌اندیشی کاربردی‌سازی مطالعات قرآنی» با حضور عبدالهادی فقهی‌زاده، محمدعلی مهدوی‌راد، احمد پاکتچی، سیدهدایت جلیلی، محمدهادی گرامی، هادی رهنما و محمدرضا وصفی، سه‌شنبه 31 اردیبهشت‌ماه از ساعت 17 تا 20 و 21 تا 24 و نشست تخصصی «اخلاق تفسیر قرآن کریم» با حضور سیدحسن اسلامی و سیدهدایت جلیلی، پنج‌شنبه دوم خردادماه از ساعت 21 تا 23:30 .
به گزارش ایرنا، بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم با شعار «قرآن، معنای زندگی» از 21 اردیبهشت تا چهارم خرداد به مدت دو هفته تا شب 19ماه مبارک رمضان پذیرای علاقه مندان و بازدید کنندگان از این رویداد بزرگ معنوی خواهد بود.
از10 کشور شامل پاکستان، ترکیه، یمن، هند، عراق، اندونزی، تونس، فلسطین و افغانستان و روسیه برای شرکت در بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم دعوت شده اند.
شورای برنامه ریزی نمایشگاه، حدود 100 برنامه منتخب در حوزه های متعدد علمی، پژوهشی، کودک، خانواده، ترجمه و غیره دو طول برگزاری این دوره نمایشگاهی اجرا خواهد کرد.
افزایش مشارکت مردمی، ملی و بین المللی تر شدن نمایشگاه نسبت سال های گذشته از جمله ویژگی های امسال نمایشگاه قرآن به شمار می رود.
تمامی فعالیت های این دوره نمایشگاه بین المللی قرآن از ثبت نام تا دیگر فعالیت های آن بصورت الکترونیکی بوده است.
در بخش عفاف و حجاب این دوره از نمایشگاه، 131 غرفه با محوریت عرضه چادر، شال و روسری و ملزومات حجاب فعالیت می‌کند.
فراهنگ ** 1355 **3009

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال