عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

لایحه مشارکت عمومی ارائه شده از سوی دولت کامل است

تهران- ایرنا- عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: لایحه مشارکت عمومی- خصوصی که از سوی دولت ارائه شده، لایحه کاملی است اما ممکن است در مجلس هم تغییراتی بر روی آن اعمال شود.

«مهرداد بائوج لاهوتی» روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا درخصوص دستور کار امروز کمیسیون برنامه و بودجه اظهارکرد: امروز قرار بود رسیدگی به لایحه مشارکت عمومی- خصوصی(فرعی -1338)، طرح انتزاع امور جوانان از وزارت ورزش و جوانان و تشکیل سازمان ملی جوانان و رسیدگی به تقاضای عده ای از نمایندگان برای انجام تحقیق و تفحص از عملکرد دیوان محاسبات کشور، مورد بحث و بررسی قرار بگیرد که فقط لایحه مشارکت عمومی - خصوصی توسط اعضای کمیسیون بررسی شد.
وی ادامه داد: اگرچه کمیسیون برنامه و بودجه به عنوان کمیسیون فرعی این لایحه را بررسی می کند و کمیسیون عمران اصلی است، با این حال اعضای کمیسیون برنامه و بودجه معتقدند این کمیسیون باید اصلی درنظر گرفته می شد.
نماینده مردم لنگرود در مجلس با بیان اینکه لایحه مشارکت عمومی به بحث واگذاری پروژه های عمرانی می پردازد، گفت:با وجود اینکه بحثهای امروز کمیسیون برنامه به رای گیری نرسید، اما درمجموع نظر اکثر اعضای کمیسیون تصویب این لایحه بود.
وی اضافه کرد: مجلس در قالب تبصره 19 به دولت می گوید که پروژه های عمرانی را واگذار کند، اما به دلیل شفاف نبودن نه خریدار رغبتی به خرید دارد نه دستگاه های اجرایی شهامت انجام این کار را دارند.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه لایحه ارائه شده از سوی دولت را لایحه ای کامل خواند و تصریح کرد: 600 تا 700 هزار میلیارد تومان پروژه های عمرانی در کشور داریم که 6 هزار و 500 میلیارد تومان پروژه در سطح استانی و 3 هزار میلیارد تومان در سطح ملی است.
وی ادامه داد: وقتی می گوییم پروژه عمرانی 20 هزار میلیاردتومانی یعنی اگر برآورد ریالی تغییر نکند ، اتمام آن پروژه 20 تا 30 سال طول می کشد که مطمئنا در این مدت برآورد ریالی هم تغییر می کند.
لاهوتی گفت: با مشارکت بانک ها و شرکت های خصوصی و واگذار شدن اجرای پروژه ها به این نهادهای خصوصی پروژه های عمرانی را بهتر می توان اجرا کرد.
سیام**7329 **2021**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال