وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

بازرسان کار موظف به تطبیق نوع قرارداد خبرنگاران هستند

تهران– ایرنا– وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مورد سخت و زیان آور بودن شغل خبرنگاری گفت: بازرسان کار و سازمان تامین اجتماعی باید قراردادها را با مشاغل تطبیق دهند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «محمد شریعتمداری» امروز (دوشنبه) در حاشیه اولین کمیسیون تخصصی شورای عالی اشتغال در جمع خبرنگاران در خصوص اجرایی نشدن قانون سخت و زیان آور بودن شغل خبرنگاری گفت: بازرسی کار و رسیدگی به این موضوع از مسائلی است که باید مورد توجه همکاران ما در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار گیرد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: بازرسان کار و تامین اجتماعی موظفند تطابق شغل و میزان پرداخت متناسب با شغل خبرنگاری را انجام دهند و خود خبرنگاران نیز می توانند موضوع «سخت و زیان آور بودن شغل خبرنگاری» را از مراکز کار استان ها پیگیری کنند.
شریعتمداری اظهار داشت: برخی از افراد در حوزه خبرنگاری با توجه به این‌که احتیاج به شغل داشتند، به نوع قرارداد اهمیت نداده و به اصل قرارداد بیشتر علاقه‌مند بودند؛ تا این‌که قراردادشان به شکل خبرنگاری اصلاح شود.
به گزارش ایرنا، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی هفدهم اردیبهشت ماه طی نامه ای به هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که شغل خبرنگاری در دسته مشاغل سخت و زیان آور قرار دارد.
همچنین «محمد شریعتمداری» روز بعد در حاشیه جلسه هیات دولت اعلام کرد که در مورد سخت و زیان آور بودن شغل خبرنگاری صورت جلسه ای تهیه می کنیم و اگر نیاز به مواد قانونی باشد تصویب و اصلاح لازم انجام می شود.
اقتصام**9132**2022

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال