فرمانده نداجا:

آمادگی کامل برای دفاع از مرزها و منافع کشور وجود دارد

بندرعباس - ایرنا - فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: آمادگی کامل برای دفاع از مرزها و منافع کشور در برابر هر تهدیدی وجود دارد و تفاوتی نمی کند این تهدید از سوی آمریکایی ها یا هر کشور دیگری باشد.

به گزارش ایرنا امیر دریادار حسین خانزادی شامگاه یکشنبه درحاشیه محفل انس با قرآن در منطقه یکم نیروری دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به خبرنگاران اظهار داشت:اعزام ناوگروه هواپیمابر آمریکا به خلیج فارس موضوع تازه ای نیست و مستکبران بسیار مذبوحانه تلاش می کنند سایه و شبه جنگ را بزرگ نشان دهند.
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران یاد آور شد: دلیلی برای اهمیت دادن به این ناوگروه وجود ندارد، حضور آمریکایی ها در منطقه نمایشی، بی فایده و فریب کارانه است.
امیر دریا دار خانزادی تصریح کرد: شاهد حضور این شیاطین در طول 40 سال عمر انقلاب اسلامی در اطراف مرزهای کشور بوده ایم.
وی یاد آور شد: ویژگی و خاصیت کشور دارای مرزهای دریایی قرار گرفتن در مجاورت فرصت ها و تهدیدهای بزرگ است و این به ویژه برای نظام اسلامی که از استکبار پیروی و تبعیت نمی کند وجود دارد.

** آمریکا باید بدهی خود را بپردازد
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: 29 فروردین 67 را هیچگاه فراموش نمی کنیم، ناوشکن سهند، ناوشکن سبلان و ناو موشک انداز جوشن مورد اصابت و حمله ددمنشانه آمریکایی ها قرار گرفت که منتظریم بدهی شان را به ما بپردازند.
به گفته امیر دریا دار خانزادی، در گام دوم انقلاب اسلامی، انگشتان نسل انقلاب روی ماشه قرار دارد که شاید به اندازه ما حوصله نداشته باشند.
وی افزود: هم اکنون فرزندان انقلاب اسلامی در ناوشکن ها و عرصه اقیانوس ها برای حفظ منافع کشور حضور دارند.

** حضور آمریکایی ها در منطقه به پایان خود رسیده است
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی اظهار داشت: حضور آمریکایی ها در این منطقه به پایان خود رسیده و باید منطقه را ترک کنند و اکنون کسانی که دل به مکمل های قدرتی مانند این ها داده اند باید به دنبال مکمل هایی برای پر کردن این خلاء باشند.
امیر دریادار خانزادی افزود: تنها راه برای آنان دست مودت دادن به کشورهای منطقه وشکیل گیری همکاری منطقه ای است که این همکاری ها و ظرفیت های بزرگ موجود، به جلوگیری ازروندهای نامطلوبی که آمریکایی ها طراحی می کنند و تحکیم روندهای مطلوبی برای تحکیم عزت، قدرت و امنیت جمعی کمک می کند که این امر در آینده نزدیک رخ خواهد داد و برای آن آماده هستیم.

** برای هر وضعیتی آمادگی داریم
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در خصوص فرمان فرمانده کل ارتش که دستور داد « نیروهای مسلح خود را به صورت شب حمله ‌ای آماده کنند» هم اظهار داشت: فرمان فرمانده ارتش مُطاع است.
امیر دریا دار خانزادی بیان داشت: فرمانده کل ارتش با این تاکید خود خواستند بگویند برای هر وضعیتی آماده هستیم، به عنوان نیروهای مسلح تکلیف داریم بگوییم امشب شب حمله است و بر این مبنا همیشه آماده هستیم.
وی گفت: بازی جنگ یکی از تکالیف نیروهای مسلح است تا خود را برای وضعیت های مختلف آماده نگهدارند و این به آمادگی نیروی انسانی، سلاح و تجهیزات و طرح ها جهت رزم واقعی کمک می کند.
وی اشاره کرد: مقام معظم رهبری حرف اصلی را زدند که گفتند جنگ نمی شود و اگر بشود برای آن آماده ایم و هیچ مذاکره ای هم با هیچ کس نمی کنیم.

** معنویت پایه و اساس حرکت های نیروهای مسلح است
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در خصوص اهمیت معنویت برای نیروهای مسلح هم ابراز داشت: مقام معظم رهبری اشاره و تاکید دارند که سه مشخصه و ویژگی شامل ایمان، شجاعت و دانش باید در نیروهای مسلح برجسته باشد.
امیر دریا دار خانزادی یاد آور شد: اگر ایمان در نیروهای مسلح نباشد در برابر ابزارهای پر زرق و برق دشمنان دچار وحشت می شود، به همین خاطر بر برپایی محافل اُنس با قرآن بسیار تاکید داریم.
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی خاطر نشان کرد: معنویت یکی از موضوع های بسیار مهم در بیانیه گام دوم انقلاب برای تمدن سازی برپایه آموزه های دینی بواه و پایه و اساس حرکت های نیروهای مسلح است.
امیر دریادار خانزادی اشاره کرد: برای تقویت معنویت در مجموعه نیروهای مسلح چند اقدام بسیار مهم صورت گرفته که بخشی از آن توجه به مراکز آموزش پایه است و گام آغازین آن از مراکز آموزشی شروع می شود که امروز نمایش جدی از معنویت را در این مراکز می توان مشاهده کرد.
وی خاطر نشان کرد: برای سایر نیروهای انسانی طرح مصباح توسط عقیدتی سیاسی طراحی و ابلاغ شده که بخشی قابل توجه ای از آن به معنویت اختصاص دارد و همه ابعاد را در بر می گیرد.
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی اظهار داشت: این طرح خانواده ها، پرسنل کادر و نیروهای وظیفه را شامل می شود و به مانند الگویی است که باید نیروی انسانی را در چارچوب آن قرار داده و حرکت کنیم.
3219 /6048

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال