اردکانیان: مشکل 1122 نیروی پیمانکار وزارت نیرو حل می شود

تهران- ایرنا- وزیر نیرو به تلاش برای تعیین وضعیت نیروهای اپراتوری وزارت نیرو اشاره کرد و گفت: به زودی مشکل یک هزار و 122 نفر از نیروهای پیمانکاری برطرف می شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، رضا اردکانیان امروز (سه شنبه) در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به پرسش نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس درباره وضعیت اپراتورهای برق، افزود: وضعیت این نیروها تا حداکثر 2 ماه آینده با خالی شدن پست های لازم تعیین می شود.
وی یادآوری کرد بر مبنای قانون اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی بهره برداری از پست های انتقال و فوق توزیع از اوایل دهه هشتاد تا اوایل سال 1389 از سوی بخش خصوصی و شرکت های پیمانکار صورت می گرفت. در سال 90 بر اساس تفاهمنامه وزارت نیرو و سازمان مدیریت و برنامه ریزی و براساس مصوبات هیات وزیران، گروهی از کارکنان شرکت های پیمانکار از جمله اپراتورهای بهره برداری از پست های انتقال فوق توزیع دارای قرارداد انجام کارمعین شدند و این امر براساس تقاضای آنها بود.
به گفته وی، این گروه در سال93 بر اساس مطالباتشان برای بهبود حقوق و مزایا خواستار تغییر وضعیت خود شدند که در سال 96 سازمان اداری و استخدامی کشور پست های لازم را اختصاص داد اما یک شرط گذاشت و آن رعایت ماده 124 قانون خدمات کشوری است که ناظر بر محدودشدن در پست های سازمانی است.
اردکانیان گفت: وزارت نیرو مشکلی برای تامین منابع مالی این همه نیرو ندارد اما دولت به دنبال راهکاری است که برای مجموعه 400 هزار نفری افرادی که در کشور مشمول این مشکل می شوند چاره جویی کند.
وزیر نیرو ادامه داد: مصوبه یاد شده در دستورکار دولت است و دارد مسیر خود را طی می کند اما ما نیز از سازمان امور اداری و استخدامی خواسته ایم چون اینها در سامانه شناسه دارند اجازه دهند تبدیل وضع شوند و منتظر این اجازه هستیم.
«در داخل صنعت برق نیز تلاش شد حداکثر پست های لازم را تدارک دیده تا مشکل عده ای حل شود و برای بقیه دنبال یافتن راهکار هستیم».
وی گفت: یک راهکار دریافت مجوز از سازمان امور اداری و استخدامی و دیگری دنبال کردن طرح همسان سازی حقوق است که می تواند بخشی از مشکل را حل کند و سوم خالی شدن تدریجی پست هاست.
به گفته وی، قراردادهای شغلی این افراد نیز برای افزایش رضایت آنان اصلاح شده است و می توان با کمک مجلس هرچه زودتر مسائل این نیروها را برطرف کرد.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی پس از توضیح اردکانیان درباره وضعیت اپراتورهای برق، از پاسخ‌های وی قانع شد.

اقتصام*2078*1961*

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال