دستیابی به مدارج عالی کمال با یک ماه تمرین جوارح به فضائل

تهران- ایرنا- یک کارشناس مذهبی گفت: در دعای روز اول ماه مبارک رمضان می‌خواهیم که خدایا، ما را در زمره روزه داران واقعی قرار دهد، روزه دار واقعی با تمرین یک ماهه جوارح به فضائل و طبیعی شدن آنها به مدارج عالی کمال می‌رسد.

حجت الاسلام محمدجواد طبسی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان به تمام شعیان و مسلمانانی که می‌توانند بار دیگر در مهمانی خدا شرکت کنند، گفت: یکی از مسائلی که باید در این مهمانی رعایت شود روزه است.
وی افزود: روزه تنها به گرسنگی و تشنگی انسان نیست بلکه حساب شده و برای تمرین چشم و گوش و اعضا و جوارح است و چون با تمرین یک ماهه هر امری آن امر طبیعی می شود، ماه رمضان نه 10 روز و نه 6 ماهه بلکه یک ماهه معین شده است.
این کارشناس مذهبی گفت: همچنین چرخشی بودن رمضان برای تمرین انسان در تمام شرایط گرما و سرما است، پیر و جوان را هم در بر می گیرد و نشان می دهد برای همه قانون روزه یکی است.
حجت الاسلام طبسی گفت: کارشناسان ما باید این مسائل را تحلیل و درس های ماه رمضان را برای همه بازگو کنند. تا مردم به واقع متوجه شوند ماه رمضان درس ایثار می دهد.
این کارشناس مذهبی تاکید کرد: انسان بر اثر تمرین یک ماهه به مدارج عالی کمال می رسد و فضائل روزه را درک می کند.
وی گفت: یکی از مسائل مورد تاکید این ماه دعاست، دعا در همه ماه ها مطرح است اما در ماه رمضان مورد استجابت خداست چرا که انسان در این ماه، مهمان درگاه اوست، دعا انسان را به کمال می رساند و نقل عبادت و راهی برای رسیدن بنده به خداست.
حجت الاسلام طبسی به دعای روز اول ماه رمضان اشاره کرد و گفت: در این دعا به روزه داران واقعی اشاره شده است که روزه داران واقعی با درک فلسفه رمضان به مدارج عبودیت می رسند.

** دعای روز اول ماه رمضان:
بسم الله الرحمن الرحیم
اللهمَ اجْعلْ صِیامی فـیه صِیـام الصّائِمینَ وقیامی فیهِ قیامَ القائِمینَ ونَبّهْنی فیهِ عن نَومَةِ الغافِلینَ وهَبْ لی جُرمی فیهِ یا الهَ العالَمینَ واعْفُ عنّی یا عافیاً عنِ المجْرمینَ.
خدایا قرار بده روزه مرا در آن روزه داران واقعی و قیام و عبادتم در آن قیام شب زنده داران و بیدارم نما در آن از خواب بی خبران و ببخش به من گناهم را در این روز ای معبود جهانیان و در گذر از من ای بخشنده گناهکاران.
فراهنگ**3009** 9053

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال