هفته پنجم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا؛ هجوم به پیروزی

تهران- ایرنا- هفته پنجم رقابت های مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا دوشنبه و سه شنبه هفته جاری برگزار می شود و نکته جالب اینکه در این دروه تقریبا تمام 16 تیم حاضر در منطقه غرب هنوز شانس صعود دارند.

به گزارش ایرنا، تارنمای رسمی کنفدراسوین فوتبال آسیا (ای اف سی) روز شنبه نوشت: رقابت های مرحله گروهی لیگ قهرمانان 2019 آسیا هفته جاری با نبرد 16 تیم منطقه غرب آسیا که برای هشت سهمیه مرحله حذفی با یکدگیر پیکار می کنند، از سر گرفته خواهد شد.
نکته جالب در مورد رقابت های این دوره این است که تمام تیم های حاضر در چهار گروه منطقه غرب همچنان برای صعود به مرحله حذفی شانس دارند و بنابراین هشت دیدار هیجان انگیز در انتظار ما است.

** گروه اول
در گروه اول، تیم ذوب آهن ایران در حالی برای مصاف با الزورا به عراق سفر می کند که برای تثبیت پیوستن به جمع 16 تیم پایانی به تنها یک امتیاز نیاز دارد.
این در حالی است که هر نتیجه ای به جز سه امتیاز در ریاض بدان معنا است که امیدهای صعود الوصل به کلی ناپدید خواهد شد و این تیم رقابت برای صعود به عنوان دومین تیم را به جدال النصر و الزورا در هفته پایانی موکول خواهد کرد.
ذوب آهنی ها پس از پیروزی 2 بر صفر مقابل الوصل در هفته چهارم، جایگاه خود را به عنوان صدرنشین گروه اول تثبیت کرده و علاوه بر این آمار شکست ناپذیری خود را تداوم بخشیدند.

** گروه دوم
الوحده امارات با 2 پیروزی متوالی که مقابل الریان قطر به دست آورد، با 9 امتیاز صدرنشین گروه شد و کسب تک امتیاز خانگی مقابل لوکوموتیو ازبکستان صعود آنها را به مرحله حذفی قطعی خواهد کرد.
در سوی دیگر الریان قطر در بازی خود مقابل الاتحاد عربستان هیچ چاره ای جز پیروزی ندارد و هر نتیجه دیگری حکم حذف این تیم را امضا خواهد کرد.
قهرمان 2 دوره لیگ قهرمانان آسیا هم اکنون با 7 امتیار در رتبه دوم جدول گروه دوم جای داشته و پیروزی در بازی سه شنبه مقابل الریان، این تیم را پس از 5 سال بار دیگر راهی مرحله یک هشتم خواهد کرد.

** گروه سوم
گروهی که چهار تیم از بهترین های آسیا را در خود گنجانده است در هفته پنجم و تعیین کننده رقابت ها، تشنج و التهابی منحصر به فرد را تجربه خواهد کرد.
تیم الهلال با وجود بازگشت به نوار برد در هفته گذشته، با سرمربی و مدیرعامل جدید به مصاف با العین می رود.
شکست 5 بر صفر مقابل التعاون در نیمه نهایی جام حذفی عربستان (دومین شکست سنگین آنها در قرن 21) که با شکستی 2 بر صفر مقابل همین تیم در لیگ داخلی همراه شد، منجر به برکناری «زوران مامیچ» سرمربی این تیم و استعفای «محمد بن فیصل» رئیس باشگاه شد.
الهلال در این هفته از العین پذیرایی می کند؛ تیمی که پس از متحمل شدن پنج شکست متوالی به طور عملی از کورس رقابت برای فتح لیگ برتر امارات خارج شده و با قرار گرفتن در رتبه پنجم برای کسب سهمیه فصل آینده لیگ قهرمانان تقلا می کند.
پیروزی برای تیم عربستانی، نهمین صعود آنها را به مرحله حذفی لیگ قهرمانان در یک دهه اخیر تضمین می کند و علاوه بر این، به طور رسمی امیدهای اندک العین را برای صعود به یاس مطلق بدل خواهد کرد.
در سوی دیگر، استقلال ایران که همچون الهلال سرمربی خود را برکنار کرده، تحت هدایت «فرهاد مجیدی» که جانشین «وینفرد شفر» شده است، در آزادی تهران از الدحیل میزبانی می کند و این در حالی است که هر نتیجه ای به جز پیروزی، ایرانی ها را خیلی زود از گردونه رقابت ها حذف خواهد کرد.

** گروه چهارم
با توجه به اختلاف سه امتیازی السد صدرنشین با پرسپولیس قعرنشین، تمام تیم های حاضر در گروه چهارم همچنان این شانس را دارند تا صدرنشین جدول شوند یا قعرنشین.
یکی از پایه های فینال فصل گذشته یعنی پرسپولیس در این دوره، هر 2 بازی خارج از خانه خود را واگذار کرده است اما آنها باید دست پر از سفر به تاشکند برگردند.
پرسپولیسی ها هم اکنون با یک امتیاز فاصله نسبت به میزبان این هفته خود در رده چهارم گروه جای دارند.
ورزشی**3991**9129

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال