حضور پررنگ ناشران اهل سنت در نمایشگاه کتاب

تهران - ایرنا - مدیر نشر آراس ،گفت: 13 ناشر اهل سنت در سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران حضور دارند که نسبت به سال گذشته حضور پررنگی را از آنها در این نمایشگاه شاهد هستیم.

«سعدی سجادی» روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا ،افزود: این ناشران اهل سنت از استان های آذربایجان غربی، خراسان شمالی، کردستان، سیستان و بلوچستان و فارس در نمایشگاه شرکت کرده و کتاب های اهل سنت را عرضه کرده اند.
وی حضور این تعداد ناشر اهل سنت در نمایشگاه کتاب را نسبت به سالهای قبل پررنگ تر ارزیابی کرد اما گفت :همه سال شاهد حضور جمعیت بیشتری از اهل تسنن در نمایشگاههای کتاب تهران و استانی هستیم.
سجادی با بیان اینکه بیشتر کتابهای این انتشارات در زمینه های دینی و بر اساس منابع اهل سنت است، اضافه کرد: بخشی از کتابهای نشر آراس تالیف و بخش عمده ای از آن ترجمه مکاتب فکری و نقد روشنفکری غربی و ترجمه آثار اسلامی علمای عرب زبان برای استفاده عموم مردم است.
مدیر انتشارات آراس با بیان اینکه تعدادی از کتابهای این انتشارات نیز ترجمه از زبان انگلیسی است، ادامه داد: علاوه بر کتابهایی مربوط به اهل سنت، 30 درصد کتابهای ما عمومی و در زمینه فرهنگی، روانشاسی و تربیتی است.
وی تصریح کرد :خط قرمزهای کشور، امنیت ملی و مسایل مذهبی برای ما در چاپ و نشر کتاب بسیار مهم است و هر کسی باید آن را رعایت کند، مسوولان هم باید این دقت و وسعت نظر را مدنظر داشته باشند.

** حضور اهال سنت در نمایشگاه باعث ایجاد اتحاد می شود
وی حضور ناشران اهل سنت را باعث اتحاد بیشتر اهل سنت و شیعه در کشور دانست و ادامه داد: ما همه ایرانی هستیم و این موضوع اثرات خوبی نیز برای نظام در پی دارد.
سجادی گفت: حضور اهل سنت در نمایشگاه کتاب تهران علاوه بر استفاده از تجارب دیگر ناشران از همدگیر باعث همدلی و وحدت و دوستی بیشتر نیز خواهد شد.
در سی‌ودومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران سه هزار و 200 ناشر با حدود 437 هزار کتاب شامل دو هزار و 400 ناشر داخلی با 300 هزار عنوان کتاب و حدود 800 ناشر خارجی از 30 کشور جهان با 137 هزار عنوان کتاب حضور دارند.
چین به عنوان میهمان ویژه این دوره نمایشگاه کتاب، 94 ناشر را با چهارهزار عنوان و 15هزار جلد کتاب به نمایشگاه آورده است.
سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با 10 روز فعالیت 14 اردیبهشت ماه 98 با شعار «خواندن توانستن است» به کار خود پایان می دهد.
فراهنگ ** 9012 ** 1355

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال