برده داری نوین آمریکا - محمد جواد جمالی نوبندگانی**

تبادل زندانیان میان ایران و آمریکا مسبوق به سابقه در دولت ها و دوره های مختلف است و ما در گذشته هم شاهد این تبادل بوده ایم، ولی برای این موضوع حتما باید مصالح نظام، مردم و منافع ملی لحاظ شود، اگر مصالح کشور در این تبادل زندانیان مدنظر قرار گیرد موافق این تبادل هستیم و در این راستا شورای امنیت ملی کشور باید تصمیم گیری کند.

شورای عالی امنیت ملی در این زمینه تمامی شرایط را بررسی و منافع و مصالح را مشخص می کند که اگر این تبادل به نفع منافع کشور باشد با آن موافقت می کند و اگر نباشد و به امنیت ملی خدشه بزند، آن را رد می کند.
یکی از مسائل و مشکلاتی که هم اکنون غربی ها و آمریکایی ها برای ما ایجاد می کنند، سوء استفاده از اتباع کشورمان به بهانه ارائه تابعیت و اقامت به آنان است، بدین گونه که آنان برخی از این افراد را به نوعی در گروگان خود می گیرند که اکثرا به صورت ناخواسته است و ایران افراد اطلاعات را به آمریکا می دهند. طبعا اگر این افراد در ایران دستگیر شوند که آمریکایی ها در بوق و کرنا می کنند و فشار مضاعف به ایران وارد می کنند که این افراد تبعه ما بودند و باید آزاد شوند و از سوی دیگر خانواده های آنان را در ایران تحریک می کنند و به هر طریقی از این افراد و خانواده هایشان سوءاستفاده می کنند.
در واقع آمریکا به نوعی برای دادن تبعیت آنان را برده خود کرده و طعمه قرار می دهند.این یک برده داری نوین است، آنان که به دنبال گرفتن تابعیت آمریکا هستند باید بسیار مراقب باشند و اجازه سوءاستفاده آمریکایی ها را ندهند.
تکلیف زندان های آمریکا نیز کاملا روشن است، امروز آمریکا فقط شعار حقوق بشری می دهد، زندان های این کشور نشان می دهد که تمام این ها شعاری بیش نیست، برای مثال ما شاهد بودیم چه رفتارهایی با مرضیه هاشمی که تبعه آمریکاست صورت گرفت و بدون اتهام وی را زندانی کردند.
این فقط در رابطه با اتباع ما نیست رفتار آمریکایی ها با بقیه اتباع نیز این گونه است و این اتفاقات در دوران ترامپ بیش از گذشته در حال رخ دادن است.
--------------------------------------------------------------------------
** نماینده فسا و عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی
سیام**9121

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال