آیین فارغ التحصیلی دانش آموختگان«پیام نور»در کابل برگزار شد

کابل - ایرنا - چهارمین آیین فارغ التحصیلی 200 تن از دانش آموختگان مقاطع مختلف دانشگاه پیام نور در کابل با حضور شخصیت های علمی و سیاسی برگزار شد.

به گزارش روز جمعه ایرنا، دانشگاه پیام نور شعبه افغانستان از حدود 10 سال پیش فعالیت های علمی خود را در کابل آغاز کرد و تاکنون سه دوره فارغ التحصیل داشته است.
در این دوره 200 دانشجو از مقاطع کارشناسی ارشد، کارشناسی فارغ التحصیل شده اند که شامل حدود 30 دختر بوده است.
«حسن صادقی» رئیس دانشگاه پیام نور شعبه افغانستان به خبرنگار ایرنا گفت که این دانشگاه چهار رشته در مقطع کارشناسی و12 رشته در مقطع کارشناسی ارشد دارد که در مجموع چهار دوره فارغ التحصیل داشته و شمار آنها به بالاتر از یک هزار نفر می رسد.
وی ابزار خرسندی کرد که توانسته اند خدمت علمی ارزشمندی را به برادران افغان خود ارائه می کنند و با امیدواری گفت که در آینده در رشته های متفاوت از جمله فنی مهندسی رشته های خود را گسترش خواهند داد.
رئیس دانشگاه پیام نور گفت که استقبال دانشجویان از این دانشگاه مطلوب بوده و این دانشگاه توانسته یکصد استاد مطرح را از جمله استادان بومی استخدام کند که اکثریت آنها در مقطع دکترا هستند.
علاوه بر دانشگاه پیام نور، دانشگاه آزاد اسلامی و جامعه المصطفی نیز در افغانستان شعبه داشته که هرکدام چند دوره دانشجو فارغ التحصیل داده اند.
شبک**آساق*291*1708

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال